Festiwal Sonisphere zagościł w Polsce do tej pory trzykrotnie. Dwa razy wystąpiła na nim Metallica. Dzisiaj zagra po raz trzeci i będzie to występ wyjątkowy, bo zatytułowany „Metallica by request”.

Festiwal Sonisphere zagościł w Polsce do tej pory trzykrotnie. Dwa razy wystąpiła na nim Metallica. Dzisiaj zagra po raz trzeci i będzie to występ wyjątkowy, bo zatytułowany „Metallica by request”. Oznacza to, że fani, poprzez stronę internetową, wybierają piosenki do koncertowego line-upu. Dzięki temu James Hetfield, Kirk Hammett, Lars Ulrich i Robert Trujillo zagrają w Warszawie swoje największe przeboje, jak: „Master of Puppets”, „One”, „Nothing Else Matters”, „Enter Sandman” i „The Unforgiven”.

Kilkanaście dni temu Metallica zagrała koncert na Glastonbury. Z relacji angielskich mediów wynika, że dali porywający show – mimo że ich koncert budził sprzeciw wielu bywalców imprezy. Chodziło m.in. o to, że zdaniem niektórych miejsce headlinera powinno być zarezerwowane dla brytyjskich wykonawców. Poza tym James Hetfield został narratorem filmu opowiadającego o polowaniu na niedźwiedzie, a festiwal szczyci się swoim ekoklimatem. Zespół odpowiedział na to mocnym koncertem i warto odnotować ich dobrą formę przed polskim występem. Oby tylko udało się organizatorom, lepiej niż na niektórych wcześniejszych koncertach, rozprowadzić dźwięk po Narodowym.

Na stadion warto przyjść wcześniej, bo przed Metallicą zagra legenda ze Seattle – Alice In Chains. Zanim ci pojawią się na scenie (około 18.30), wystąpią również metalowcy z Norwegii, czyli Kvelertak, nowojorski Anthrax oraz polska Chemia.

Sonisphere | Warszawa, Stadion Narodowy | piątek, od godz. 14.45