Trwają rozmowy nad filmem kinowym kończącym serial HBO "Gra o tron" - stwierdził George R.R.Martin w rozmowie z "The Hollywood Reporter". Premiera czwartej serii serialu odbędzie się 6 kwietnia.

Ostatnią powieścią z serii "Pieśń Lodu i Ognia" jest drugi tom "Tańca ze smokami" wydany w 2012 roku. W przygotowaniu są dwie ostatnie części historii i istnieje obawa, że fabuła serialu może szybko dogonić tą, którą znamy z książek.

- Zależy jak długo będzie emitowany serial. Czy będzie emitowany siedem lat? Osiem? Może 10? - pyta George R.R.Martin. - Każda część jest coraz większa. Być może będzie potrzebny dwugodzinny film pełnometrażowy z budżetem 100 mln dolarów, żeby zakończyć wszystkie wątki - zastanawia się autor.

W planach jest również ekranizacja serii opowiadań "Tales of Dunk and Egg", których akcja dzieje się około 90 lat przed tą, którą znamy z "Pieśni Lodu i Ognia"

Serial "Gra o Tron" jest emitowany na antenie HBO od 2011 roku. Wszystkie sezony spotkały się z dobrym przyjęciem wśród widzów i krytyków. Produkcja zdobyła liczne nagrody, w tym Emmy i Złote Globy.