Także Agnieszka Holland sfilmuje "Dziecko Rosemary". Zdjęcia rozpoczną się na początku roku w Paryżu.

Legendarny film, należący do kanonu światowego kina, Roman Polański nakręcił w 1968 roku na podstawie wydanej rok wcześniej książki Iry Levina- autora powieści sensacyjnych, dreszczowców i komedii.

Wkrótce mają się rozpocząć prace nad kolejną filmową adaptacją jego dzieła. Podjęła się tego zadania Agnieszka Holland, która akcję filmu przenosi z Nowego Jorku nad Sekwanę, gdzie pierwsze ujęcia mają być nakręcone już w styczniu. Będzie to mini- seria składająca się z czterech jednogodzinnych odcinków.

Otoczenie zatem inne, ale istota filmu i jego przesłanie będzie identyczne. Młode małżeństwo wprowadza się do nowego mieszkania. Kobieta zachodzi tam w ciążę w dziwnych dla niej okolicznościach, gdy niewiele pamięta po zjedzeniu ciasta podarowanego przez sąsiadów. W wyniku wielu perypetii Rosemary dochodzi do wniosku, że są oni satanistami. Krąg podejrzanych powiększa się o męża i lekarza prowadzącego ciążę. Kobieta coraz bardziej pogrąża się w paranoję.

W 1969 roku film Romana Polańskiego, w którym główne role zagrali Mia Farrow i John Cassavetes, był nominowany do Oskara.