Napisana i wyreżyserowana przez odtwórczynię głównej roli „Przyszłość” przedstawia miesiąc z życia małżeństwa trzydziestolatków, którzy pod presją swojej pierwszej poważnej decyzji, jaką była adopcja schorowanego kota, postanawiają radykalnie zmienić swoje życie

Kino amerykańskie to nie tylko hollywoodzkie superprodukcje i letnie blockbustery produkowane na masową skalę, lecz także filmy niezależne i odważne autorskie projekty. W każdy wtorek od 1 do 22 października Ale kino+ pokazywać będzie kolejne perły kina niezależnego zza oceanu. Na przygotowanym z okazji 4. edycji American Film Festivalu przeglądzie wybranych filmów prezentowanych na dotychczasowych edycjach wrocławskiej imprezy stacja pokaże m.in. „Somewhere. Między miejscami” Sofii Coppoli czy „Przyszłość” Mirandy July.

Napisana i wyreżyserowana przez odtwórczynię głównej roli „Przyszłość” przedstawia miesiąc z życia małżeństwa trzydziestolatków, którzy pod presją swojej pierwszej poważnej decyzji, jaką była adopcja schorowanego kota, postanawiają radykalnie zmienić swoje życie i w pełni wykorzystać ostatnie tygodnie wolności. Film July to opowieść o ludziach u kresu młodości, którzy wciąż jeszcze nie potrafią odnaleźć się w dorosłym świecie. Przedstawione w filmie nieporadność i zagubienie członków Generacji X, ich przerażenie wizją nagłej odpowiedzialności i podejmowania istotnych życiowych decyzji dają do myślenia i zmuszają do refleksji.

Przyszłość | Ale kino+ | godz. 20.10