Zbliża się polska premiera hollywoodzkiego dramatu "Uciekinier". W głównych rolach występują gwiazdy Matthew McConaughey i Reese Witherspoon.

Głównym bohaterem filmu jest charyzmatyczny, tajemniczy zbieg Mud (Matthew McConaughey). Mężczyzna pragnie spotkać się z ukochaną Juniper (Reese Witherspoon). Mud jest ścigany przez wymiar sprawiedliwości oraz łowców nagród, niebezpieczeństwo grozi też kobiecie. Pewnego dnia Mud spotyka na swojej drodze dwóch 14-latków, którzy po zapoznaniu się z historią zbiega, postanawiają pomóc mu w spotkaniu z ukochaną.

"Mud jest w głębi serca arystokratą. Bardzo zaangażował się w uczucie do Juniper. Główna praca, jaką musiałem wykonać, skupiała się wokół jego sposobu myślenia i wysławiania się. W jego głowie trwa gonitwa myśli" - mówi o swojej postaci Matthew McConaughey, który nie krył swej radości, gdy dowiedział się, że partnerować mu będzie Reese Witherspoon. "Reese była pierwszą osobą, którą wyobraziłem sobie w roli Juniper" - dodał.

Witherspoon z kolei tak ocenia swoją bohaterkę: "Potrafi spowodować, by sprawy toczyły się po jej myśli. Ale znalezienie podobnej do niej postaci we współczesnym kinie i literaturze jest bardzo trudne. Myślę, że jednym z najlepszych elementów scenariusza jest to, że o tym związku słyszymy z ust wielu osób, ale nie od tych dwojga, których on dotyczy. Dlatego widz nie wie, jaka jest jego prawdziwa natura i musi sam do tego dojść" - mówi aktorka.

W role chłopców, którzy pomagają Mudowi, wcielili się Tye Sheridan znany z filmu "Drzewo życia" i debiutant Jacob Lofland.

"Uciekinier" w kinach od 31 maja.