Wytwórnia Summit Entertainment pokazała pierwszy plakat filmu "Gra Endera".

"Gra Endera" to produkcja oparta na powieści science fiction Orsona Scotta Carda. Głównym bohaterem jest dziecko, który zostaje wytypowane do poprowadzenia armii Ziemian w starciu z kosmicznymi robalami. Elementem przygotowań do tego zadania jest nauka w Szkole Bojowej, gdzie uczniowie m.in. biorą udział w symulacyjnych starciach armii prowadzonych w tzw. sali bitew. To właśnie to pomieszczenie jest widoczne na pierwszym plakacie produkcji. Prawidłowe przedstawienie sali bitew było kluczowe dla reżysera filmu Gavina Hooda.

W wywiadzie z serwisem Yahoo Hood przyznał, że było to pierwsze zadanie z jakim zmierzyła się ekipa producencka, jeszcze przed obsadzeniem głównych ról. - Stworzylismy 45 sekundowy teaser pokazując postać przekraczającą bramę pomieszczenia o zerowej grawitacji - wyjaśnia reżyser. - Sala ma wymiary boiska do footballu tylko w trzech wymiarach. Idea jest taka, że drużyny wskakują w tą przestrzeń na przeciwnych jej krańcach i grają w coś na kształt paintballa w 3D. Potem wpadliśmy na pomysł, że ściany sali mogą być przezroczyste. Dzięki temu jesteśmy w stanie lepiej uchwycić uczucie dezorientacji jakie, według książki, towarzyszy potyczkom w sali bitew - dodał. Reżyser ujawnił również, że młodzi aktorzy brali udział w szkoleniu w ośrodku kosmicznym gdzie mogli doświadczyć zerowej grawitacji.

W filmie występują: Asa Butterfield, Ben Kingsley, Harrison Ford, Hailee Steinfeld, Abigail Breslin, Viola Davis, Nonso Anozie, Stevie Ray Dillmore, Andrea Powell, Moises Arias, Conor Carroll, Aramis Knight, Brendan Meyer, Jimmy "Jax" Pinchak, Suraj Parthasarathy i Khylin Rhambo. Jak na razie nie znamy daty polskiej premiery. "Gra Endera" w chodzi do kin na całym świecie na przełomie października i listopada