Pierwsza edycja Wesoła Jazz Festiwal odbędzie się online między 11 a 13 grudnia. W imprezie, której inicjatorem jest gitarzysta Jakub Paulski, wystąpią: Jakub Paulski Trio plus 2, trio Theos & Vincents oraz Tercet Kamili Drabek - poinformowało w środę na Fb Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

"Założeniem oraz misją festiwalu jest prezentacja aktualnego stanu młodej polskiej sceny jazzowej – tak zwanej +Nowej Fali+. W pierwszej edycji oraz w kolejnych edycjach głównym filarem koncertów będą młodzi muzycy aktywnie działający na scenie muzycznej. Obecnie środowisko młodego pokolenia przeżywa rozkwit i obfituje w ogromną ilość utalentowanych muzyków oraz w wiele wyjątkowych zespołów" - czytamy na stronie festiwalu.

Zaznaczono, że Wesoła Jazz Festiwal "to niepowtarzalna okazja do obcowania z żywiołem muzyki jazzowej: z jednej strony spontanicznej i energetycznej zaś z drugiej pełnej kunsztu kompozytorskiego". "Będzie to także moment, aby zapoznać słuchaczy z nowymi nurtami, które powstały w muzyce, a także doświadczyć ogromu różnorodności jazzu" - napisano.

Zaplanowane zostały trzy koncerty online: Jakub Paulski Trio Plus 2 (11 grudnia), Theos and Vincents (12 grudnia) i Tercet Kamili Drabek (13 grudnia).

Szczegółowy program oraz najnowsze informacje o festiwalu znaleźć można na stronie: www.wesjazzfest.com.

Pomysłodawcą i inicjatorem festiwalu jest Jakub Paulski z Fundacji Razem Dla Sztuki. Jego organizatorami są Fundacja Między Wierszami i Fundacja Razem Dla Sztuki.

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS jest partnerem festiwalu. Wydarzenie jest współfinansowane z budżetu m.st. Warszawy.