Minimalistyczny spektakl Anny Karasińskiej "Dobrze Ci tego nie opowiem", wyprodukowany przez Komunę Warszawa dla STUDIO teatrgalerii, można będzie obejrzeć online od 4 grudnia na platformie vod.teatrSTUDIO.pl.

"Do końca roku na platformie vod.teatrSTUDIO.pl zobaczymy, m.in.: minimalistyczny spektakl Anny Karasińskiej Dobrze Ci tego nie opowiem (od 4 grudnia) wyprodukowany przez Komunę Warszawa dla STUDIO teatrgalerii; powstałą w koprodukcji z CalArts i teatrem REDCAT w Los Angeles Metafizykę dwugłowego cielęcia Stanisława Ignacego Witkiewicza, patrona teatru, z rewelacyjną Ewą Błaszczyk w roli matki (od 17 grudnia); mądry i czuły spektakl w reżyserii Anny Smolar Koniec z Eddym (od 25 grudnia) na podstawie bestsellerowej powieści Edouarda Louisa czy Powrót Tamary w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego z Sonią Roszczuk i Janem Peszkem w rolach głównych (31 grudnia)" - poinformowała PAP Majka Duczyńska ze STUDIO teatrgalerii.

Przypomniała, że stołeczne STUDIO teatrgaleria w listopadzie otworzyło własną platformę vod.teatrSTUDIO.pl, na której będą transmitowane spektakle repertuarowe, koncerty muzyki klasycznej, archiwalne materiały teatru i spotkania edukacyjne. "Od 4 grudnia na platformie sukcesywnie będą pojawiać się spektakle z repertuaru teatru" - zapowiedziała Duczyńska.

"Zostałam zaproszona do realizacji spektaklu o wojnie w cyklu o wojnie. Wojna jest w Polsce tematem absolutnie wyczerpanym i zużytym, a zarazem w pewnym sensie nigdy niedotkniętym. Opowieści o wojnie było zbyt wiele, dlatego już ich nie słuchamy albo zamieniamy je w umoralniający kicz, dopasowując do wyznawanej aktualnie ideologii" - napisała reżyser Anna Karasińska.

"W swojej pracy zajmuję się doświadczeniem. Dotykając tematu wojny, chciałam zbadać, jak wojna, która była tutaj prawie sto lat temu, jest wciąż obecna dzisiaj, w jaki sposób przekłada się na nasze doświadczanie świata i samych siebie, czy i w jaki sposób możemy się tym doświadczeniem dzielić i z nim pracować?" - wyjaśniła.

Spektakl "Dobrze Ci tego nie opowiem" powstał w ramach cyklu Komuny Warszawa "Przed wojną / Wojna / Po wojnie". Tekst i reżyseria - Anna Karasińska. Występują: Bożena Wydrowska, Sara Goworowska, Dobromir Dymecki i Karolina Harris.

"Mamy nadzieję, że dzięki vod.teatrSTUDIO.pl uda nam się poszerzyć dostęp do kultury o osoby spoza stolicy, które do tej pory nie miały możliwości przyjść do naszego teatru. Znaleźliśmy się w stanie wyjątkowym, w którym widzowie nie mogą odwiedzać teatrów ani galerii do końca roku 2020. Nasi widzowie będą mieli dostęp do nagrań i streamingów ze spektakli, koncertów, spotkań z artystami związanymi ze STUDIO. Proponujemy rozwiązanie, które pozwoli im utrzymać kontakt ze sztuką" – powiedziała dyrektor artystyczna STUDIO teatrgalerii Natalia Korczakowska, cytowana w przesłanej informacji.

Duczyńska przypomniała również, że "na prośbę widzów na platformie vod.teatrSTUDIO.pl można zobaczyć archiwalne koncerty, które odbyły się w ramach wiosennej odsłony OPEN STUDIOS". "To niepowtarzalna okazja, aby ponownie usłyszeć Aleksandrę Kurzak, Szymona Komasę, Mary Komasę czy Marcina Maseckiego" - napisała.

Premiera online "Dobrze Ci tego nie opowiem" - 4 grudnia o godz. 19.