Na jednej szali wpływy, władza i pieniądze, na drugiej - rodzina. W takim położeniu niełatwo podejmować szlachetne decyzje, o czym świadczą poczynania bohaterów "Sukcesji". Serial HBO GO to wnikliwa refleksja na temat moralnej i obyczajowej kondycji "możnych tego świata". Po dwóch sezonach ma już rzeszę fanów, którzy czekają na więcej. Kiedy będzie kontynuacja "Sukcesji"?

Twórca serialu, Jesse Armstrong, zapowiada w mediach, że zdjęcia do 3. sezonu rozpoczną się pod koniec roku 2020. Jest szansa, że pierwszy klaps nowego sezonu padnie w listopadzie 2020 roku. Pierwotnie miał to być kwiecień 2020 roku, ale pandemia pokrzyżowała plany.

Co wciągnęło widzów "Sukcesji" w poprzednich dwóch sezonach?

Losy Waystar Royco – jednej z największych korporacji medialnych w Nowym Jorku. Oglądaliśmy też czwórkę dzieci despotycznego Logana Roya – właściciela firmy – starzejącego się i podupadającego na zdrowiu, które zadają sobie pytanie, kto odziedziczy spuściznę.

Kendall Roy (Jeremy Strong), starszy syn Logana z drugiego małżeństwa, to obecny prezes jednego z oddziałów Waystar Royco, żywiący uzasadnione nadzieje na zajęcie posady ojca. Młodszy Roman Roy (Kieran Culkin) sprawia wrażenie zbyt nieodpowiedzialnego, by objąć tak wysokie stanowisko. Siobhan “Shiv” Roy (Sarah Snook), jedyna córka Logana, rozwija swoją karierę w polityce. Natomiast Connor Roy (Alan Ruck), najstarszy syn i jedyne dziecko z pierwszego małżeństwa, wiedzie spokojne życie w Nowym Meksyku, z dala od familii. Ich stosunki nie wzbudzają większych zastrzeżeń do pewnego momentu. Podczas imprezy urodzinowej Logana dochodzi bowiem do kłótni, która staje się zarzewiem dla pozbawionej skrupułów walki o władzę, brutalnych intryg i knowania przeciwko "najbliższym". Czy moralność jest w stanie wygrać z palącym pragnieniem bogactwa i władzy? Czy konsumpcja może zapełnić wewnętrzną pustkę? Czy to, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami ogromnych korporacji i rezydencji miliarderów zachwyca tak samo, jak ich eleganckie fasady? Wszystkie te pytania stawia przed widzem serial "Sukcesja".

W produkcji występują Brian Cox ("The Ring"), Jeremy Strong ("Big Short", "Sędzia"), Kieran Culkin ("Ucieczka od życia"), Alan Ruck (serial "Egzorcysta"), Matthew Macfadyen ("Duma i uprzedzenie"), a także Hiam Abbass, Sarah Snook, Nicholas Braun, Natalie Gold, Peter Friedman oraz Rob Yang. Twórcą serialu HBO Sukcesja jest wyróżniony nominacją do Oscara oraz Nagrody Gildii Amerykańskich Scenarzystów Jesse Armstrong ("Zapętleni"). Odcinek pilotażowy został napisany przez Armstronga i wyreżyserowany przez nagrodzonego Oscarem Adama McKaya ("Big Short").

"Sukcesja" brylowała na tegorocznej gali Emmy. Została okrzyknięta najlepszym serialem obyczajowym, pokonując seriale Netfliksa "Zadzwoń do Saula", "The Crown", "Ozark", "Stranger Things". W tej kategorii nominowano również "Opowieść podręcznej", "Obsesja Eve" oraz "The Mandalorian. Serial otrzymał także statuetkę dla najlepszej aktorki w występie gościnnym w serialu obyczajowym (Cherry Jones), najlepszego scenariusza serialu obyczajowego (Jesse Armstrong), za najlepszą reżyserię serialu obyczajowego (Andrij Parekh) oraz dla najlepszego castingu w serialu obyczajowym.

Na HBO GO można obecnie obejrzeć dwa sezony "Sukcesji". Na każdy z nich składa się 10 odcinków.