We wrześniowym programie HBO GO można znaleźć wiele ciekawych nowości. Zarówno fani seriali, jak i kinomaniacy znajdą w nim coś dla siebie. Poniżej zamieszczamy listę premier zaplanowanych na nadchodzący miesiąc.

SERIALE

1 września - Turbulencje (sezon 2)

Drugi sezon serialu obyczajowego o pasażerach, którzy po wylądowaniu dowiadują się, że ich z pozoru kilkugodzinny lot tak naprawdę trwał ponad pięć lat.

1 września - Luther (sezon 1)

Drugi sezon serialu o pracującym w londyńskiej policji detektywie, który tropi z pełnym zaangażowaniem groźnych przestępców.

21 września – Od nowa

Miniserial z Nicole Kidman i Hugh Grantem w rolach głównych. Historia zamożnego małżeństwa z Nowego Jorku, którego sielankowe życie zostaje przerwane serią dramatycznych wydarzeń. Mąż Grace Sachs zaginął i wygląda na to, że sprawa ma charakter polityczny.

FILMY

1 września - Gdzie indziej

Film opowiadający historię mężczyzny robiącego wszystko, co w jego mocy, by utrzymać w posiadaniu nadmorski domek, który wybudował w przeszłości z nieżyjącą już żoną.

1 września - Niebiańskie piekło

Czwórkę ludzi w różnym wieku łączy niecodzienna pasja - czerpią radość i przyjemność z odczuwania bólu. Należą do zamkniętej wspólnoty BDSM, która zrzesza osoby o podobnych do nich zainteresowaniach. Opowieść o ludziach, którzy nie znajdują powszechnego zrozumienia dla swoich upodobań i pasji. Żyją poza społeczeństwem, a akceptacji szukają w zamkniętym stowarzyszeniu, wśród osób podzielających te same zainteresowania. Twórcą dokumentu jest reżyser i operator David Čálek.

1 września – Naklejka

Zarejestrowanie samochodu okazało się trudniejsze niż Dejan kiedykolwiek mógł przypuszczać. A przecież czeka na niego córka. Czy uda mu się wydostać z biurokratycznej pułapki i dać świadectwo swojej rodzicielskiej odpowiedzialności? Błyskotliwa komedia krótkometrażowa Unkovskiego to świetna propozycja na spędzenie fascynujących kilkunastu minut.

1 września – Blokada

Styczeń 2019. Francją wstrząsa ruch rewolucyjny. Tysiące żółtych kamizelek blokuje drogi. Fred i Bouly także planują zatrzymać ruch, ale zapomnieli o swoich żółtych kamizelkach ... Krótkometrażowa komedia w reżyserii Jonathana Lago Lago.

1 września - Krzywa Wieża w Pizie

Krótkometrażowa komedia w konwencji fantasy opowiadająca historię parkingowego cierpiącego na OCD, który niespodziewanie się zakochuje.

1 września - 1 listopada

Matka i córka przemierzają stan, by uczestniczyć w długo przekładanej egzekucji. Krótkometrażowy dramat w reżyserii Charliego Mantona.

1 września - Mamy to na taśmie

Była menadżerka z branży hiphopowej decyduje się ujawnić, że została zgwałcona przez jednego z najbardziej wpływowych ludzi w przemyśle muzycznym. Film dokumentalny w reżyserii Kirby’ego Dicka.

2 września - Ring mamma

Niki skończyła 35 lat i postanawia podsumować wszystkie dotychczasowe decyzje i relacje. Szwedzka komedia w reżyserii Lisy Aschan.

3 września - Wedding march 5: My Boyfriend's Back

Annalise zakłada firmę zajmującą się organizowaniem ślubów. Dalsze losy przedsiębiorstwa zależą od zadowolenia pierwszych klientów. Okazuje się, że ich świadkiem będzie były partner bohaterki. Czy to oznacza kłopoty?

3 września - The Collini Case

Adwokat odkrywa spisek, pracując przy sprawie brutalnego morderstwa. Film w reżyserii Marco Kreuzpaintnera.

3 września - Bagienna cisza

Były dziennikarz, który został autorem kryminałów przygotowuje się do pisania nowego dzieła, przyglądając się zjawisku korupcji. Nagle spostrzega, że granice pomiędzy rzeczywistością a fikcją są bardzo płynne. Thriller w reżyserii Marca Vigila.

4 września – Rebelia

Dziesięć lat po kosmicznej inwazji na Ziemi rządzą Obcy, a większość jej mieszkańców pogodziła się z podbojem. Kierujący policją Chicago William Mulligan (John Goodman) prowadzi śledztwo w sprawie działającej w podziemiu partyzanckiej organizacji Phoenix, która planuje dokonać zamachu podczas zbliżających się uroczystych obchodów rocznicy najazdu i doprowadzić do wybuchu powstania. By przeniknąć w jej szeregi, próbuje nakłonić do współpracy Gabriela Drummonda (Ashton Sanders), którego nieżyjący brat był jednym z liderów ruchu oporu. W przeszłości Mulligan był partnerem i bliskim przyjacielem ich ojca, który zginął podczas inwazji. Drummond staje przed dylematem - czy wydać policji dawnych towarzyszy brata, czy też pomóc im w przeprowadzeniu zamachu.

5 września - Żegnaj, mój synu

Rodzinna saga rozgrywająca się na przestrzeni trzech dekad chińskiej transformacji w reżyserii Xiaoshuaia Wanga. Film nagrodzony dwoma Srebrnymi Niedźwiedziami.

6 września – Barn

13-letnia Lykke, córka wybitnego polityka Partii Pracy, przypadkowo pobiła na śmierć swojego kolegę z klasy – Jamiego, syna lokalnego prawicowego polityka. Lykke twierdzi, że śmierć Jamiego była wypadkiem, ale nikt jej nie wierzy. Dyrektorka szkoły – Liv – to idealistka, która wbrew swoim przekonaniom politycznym żyje w potajemnym związku z Karlem Erikiem, ojcem Jamiego. Gdy prawda o ich relacji wychodzi na jaw, otoczenie jest zdumione. Brat Liv – Anders – jest nauczycielem w klasie Lykke i Jamiego. Miał być na szkolnym dziedzińcu, gdy wydarzył się wypadek, i jest przytłoczony poczuciem winy, że nie był w stanie zapobiec wydarzeniu. Norweski dramat w reżyserii Daga Johana Haugeruda.

6 września - The Belko Experiment

Dla grupy osiemdziesięciu amerykańskich ekspatriantów miejsce pracy w Bogocie staje się pułapką. Głos emitowany z systemu audio zmusza ich do podejmowania krańcowych decyzji. Thriller w reżyserii Greg McLeana.

10 września - Igrając z ogniem

Dowódca elitarnej grupy strażaków spadochroniarzy ratuje troje dzieci z płonącego domu. Nie mogąc namierzyć ich rodziców, podejmuje się tymczasowej opieki nad nimi. Komedia familijna w reżyserii Andy’ego Fickmana.

11 września – Odmieńcy

Siedmioletnia Chloe przez całe dotychczasowe życie była przetrzymywana w domu przez apodyktycznego i paranoicznego ojca. Wraz z podjęciem pierwszych prób przerwania swojej izolacji zaczyna poznawać prawdę o świecie zewnętrznym, własnym rodzicu, a także sobie samej. Thriller w konwencji sci-fiction w reżyserii Zach Lipovsky’ego i Adama B. Steina.

12 września – Lola

Wisząca w powietrzu tajemnica niszczy związek Ruby i Paula. Kobieta postanawia odkryć sekret, który stanął na drodze ich wspólnemu szczęściu. Poznaje prawdę, której się nie spodziewała… Krótkometrażowy dramat w reżyserii Lewisa Reevesa.

13 września - Czy mi kiedyś wybaczysz?

Po stracie pracy Lee zaczyna zarabiać na życie, podrabiając listy sławnych osób i sprzedając je kolekcjonerom. Film w reżyserii Marielle Heller.

13 września - Detektyw Areta

Areta porzuca stanowisko policjanta, by zostać prywatnym detektywem w post-frankistowskiej Hiszpanii. Film w reżyserii José Luisa Garciego.

17 września - My Nightmare Landlord

Lydia wprowadza się do nowego mieszkania po zerwaniu z wieloletnim partnerem. Menadżer lokalu wpada w obsesję na jej punkcie. Thriller w reżyserii Dylana Voxa.

18 września - The Grudge: Klątwa

Każdy, kto wejdzie do przeklętego domu zginie okrutną śmiercią. Horror w reżyserii Nicolasa Pesce’a.

19 września - Moje myśli są ciche

Doświadczył wielu niepowodzeń - zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Dostaje jednak od losu szansę, by zacząć wszystko od nowa. Zadanie, dzięki któremu mógłby opuścić Ukrainę, gdzie żyje się trudno, i przenieść do upragnionej Kanady, jest proste: ma nagrać odgłosy zakarpackich zwierząt. Jednak sprawy się komplikują, gdy okazuje się, że przy wykonywaniu tej pracy Wadimowi towarzyszyć będzie... jego matka. Komedia w reżyserii Antonia Lukicha.

20 września - Co przyniesie jutro

Grace próbuje ułożyć swoje życie na nowo po tym, jak jej mąż odszedł do innej kobiety. Film w reżyserii Williama Nicholsona. W rolach głównych Annette Bening oraz Bill Nighy.

20 września – Rambo 5: Ostatnia Krew

John Rambo opuszcza ranczo w Arizonie i udaje się do Meksyku, by ocalić porwaną przez najbardziej bezwzględny kartel przybraną córkę.

20 września - Inicjały SG

Mieszkający w Buenos Aires Sergio to aktor po czterdziestce, który udziela się w produkcjach porno, lubi narkotyki, alkohol i kobiety, a jako że ma też problem z kontrolą nad emocjami, regularnie wdaje się w bójki. Kiedy wpada w coraz większe tarapaty, poznaje Jane (gwiazda amerykańskiego kina niezależnego, Julianne Nicholson) – producentkę ze Stanów, która wyraźnie jest nim zainteresowana i może mu pomóc złapać grunt pod nogami.

21 września – Nevia

Nevia, neapolitańska dziewczyna pochodząca z ubogiej rodziny, dołącza do cyrku, próbując uciec od biedy.

26 września - Królowe zbrodni

Żony siedzących w więzieniu gangsterów terroryzują nowojorską dzielnicę Hell’s Kitchen w 1978 r.

27 września - Bad Boys for Life

Gdy z więzienia ucieka pałająca żądzą zemsty baronowa narkotykowego kartelu, bohaterowie stają przed największym wyzwaniem w swojej dotychczasowej karierze.

27 września - Domek w górach

Nowa dziewczyna ojca dwójki dzieci zostaje z nimi sama w niewielkim domku letniskowym podczas śnieżycy. Mimo początkowych nieporozumień znajdują wspólny język, ale wtedy zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Horror w reżyserii Severina Fiala i Veronik i Franz

27 września – Sun

Sunil jest 30-letnią Hinduską pracującą jako kurier dla nielegalnie działających chińskich przedsiębiorców. Chcąc przestać budzić się ze strachem, że nagle straci pracę postanawia założyć firmę kurierską z prawdziwego zdarzenia.

ANIMACJE

5 września – Praziomek

Na listowne zaproszenie pewnego tajemniczego obywatela sir Lionel Frost wyrusza w dzikie ostępy Ameryki Północnej, by odnaleźć i ujawnić brakujące ogniwo, czyli najbliższego przodka człowieka, zwanego także Wielką Stopą. Nagrodzona Złotym Globem animacja Chrisa Butlera.

13 września – Naprzód

Dwóch braci próbuje sprowadzić na ziemię zaginioną połowę ciała swojego ojca, gdyż w wyniku nieudanych czarów wrócił tu tylko częściowo – od pasa w dół. Animacja Disney Pixar.