Czy pamiętacie, jak zaczęła się przyjaźń Pettsona i gadającego kota Findusa? Jak to się stało, że ciekawski i dowcipny kocur trafił pod opiekę cichego Pettsona? Od 28 sierpnia w kinach film, od którego wszystko się zaczęło! „Pettson i Findus – Mały kłopot, wielka przyjaźń”, czyli aktorska ekranizacja przygód ulubionych bohaterów, która dała początek uwielbianej przez przedszkolaków filmowej serii!

Książki o Pettsonie i Findusie autorstwa Svena Nordqvista od lat podbijają serca milionów czytelników na całym świecie, również w Polsce. A dla tych, którzy słyszą o Findusie po raz pierwszy, film jest świetną okazją do rozpoczęcia przygody zarówno z książkami, jak i serią filmów. W domu z nosami w książkach, w kinie z oczami wpatrzonymi w duży ekran!

Film „Pettson i Findus – Mały kłopot, wielka przyjaźń” to urocza, zabawna i zajmująca opowieść o nowych przyjaźniach, różnicach charakterów i szukaniu wspólnego języka z pozornie całkiem innymi osobowościami.

Sympatyczny Pettson mieszka w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji. Nieco samotne dni wypełniają mu codziennie zajęcia: łowienie ryb, opieka nad zwierzętami i dbanie o swój dom. Jednak jego monotonne życie wkrótce się odmieni. Pod jego dach trafia niesforny Findus – pełen energii gadający kot w zielonych ogrodniczkach! Krnąbrny kocur przewraca życie Pettsona do góry nogami, a jego codzienność wypełnia się gwarem, śmiechem i przygodami. Szaleństwa Findusa to niemałe wyzwanie dla spokojnego Pettsona. Nagła zmiana i wybryki kota wystawiają ich przyjaźń na próbę. Czy tak różne charaktery się dogadają?

Film w kinach od 28 sierpnia 2020 r.