Po małych kinach podwoje otwierają trzej giganci. Jako pierwsze filmy zacznie znowu wyświetlać Multikino. Podyktuje warunki batalii o kinomanów - pisze w czwartek "Rzeczpospolita".

Gazeta przypomina, że od 6 czerwca w Polsce mogą działać kina. Jak jednak zaznacza, ich otwarcie nie jest obowiązkowe i na taki krok zdecydowało się niewiele obiektów, głównie te najmniejsze, często prywatne, które nie są uzależnione od repertuaru ze studiów Hollywood. To jednak ma się zmienić, bo multipleksy szykują się - jak donosi "Rz" - do startu jeszcze w tym tygodniu.

Z nieoficjalnych informacji „Rz” wynika, że jako pierwsze otwarte zostaną obiekty Multikina, kontrolowanego przez Vue International. "Dane przekazane dystrybutorom filmów przez tę firmę wskazują, że seanse w pierwszych obiektach sieci odbędą się w najbliższy piątek, 19 czerwca. Druga tura otwarć kin ma natomiast nastąpić tydzień później – 26 czerwca" - podaje "Rz". Zaznacza, przy tym, że informacji tych nie chciała skomentować rzeczniczka Multikina Natalia Kaleta-Nguyen.

3 lipca - jak zaznaczono - kina otworzy grupa Cineworld, która jest właścicielem sieci kin Cinema City. "Także 3 lipca ruszą kina Helios" - podaje "Rz".