Od 6 czerwca do 4 lipca, w każdą sobotę, Narodowe Centrum Kultury i radiowa Trójka organizują cykl koncertów online Port Kultury, transmitowanych znad Wisły. W ramach cyklu m.in. występ zespołu Tęskno i Tomka Makowieckiego.

Serię koncertów znad brzegu Wisły otworzy zespół Tęskno, który po raz pierwszy wykona na żywo autorską aranżację utworu "Zabierz mnie do morza". Nowa wersja piosenki Adama Repuchy przygotowana została w związku ze stuleciem zaślubin Polski z Bałtykiem.

Jak poinformowano na stronie NCK, "premierowe wykonanie utworu zostanie zadedykowane jednemu ze słuchaczy lub wskazanej przez niego osobie". Wokalistka Tęskno, Joanna Longić, wybierze dedykację spośród przesłanych na Facebooku propozycji.

13 czerwca słuchacze usłyszą Tomka Makowieckiego, który zagra utwory z albumu "Moizm". Szczegóły kolejny koncertów będą podawane wkrótce.

Każdy koncert poprzedzi rozmowa redaktora Piotra Metza z artystami.

Koncerty w ramach Portu Kultury będą bezpłatnie transmitowane na fanpage’u Narodowego Centrum Kultury na Facebooku i na antenie radiowej Trójki. Rozmowy z artystami od 19.30, granie na żywo – od 20.