Nie odbędzie się zaplanowana na 22-26 lipca szesnasta edycja Festiwalu Kultur Świata Globaltica. Impreza, adresowana do miłośników world music i etno, została przełożona na 2021 rok.

"Długo zwlekaliśmy z podjęciem i ogłoszeniem tej decyzji. Cały czas próbowaliśmy zaklinać rzeczywistość licząc, że wydarzy się coś, co jednak pozwoli nam spotkać się z Wami i ze wspaniałą muzyką z różnych stron świata. Niestety, nadszedł moment, kiedy musimy spojrzeć prawdzie w oczy" – poinformował na stronie internetowej imprezy dyrektor artystyczny festiwalu Globaltica Piotr Pucyło.

Wyjaśnił, że biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiczną w Polsce i na świecie, prognozy dotyczące jej rozwoju, obowiązujące restrykcje dotyczące obywateli oraz instytucji, ograniczenia przemieszczania się szczególnie w ruchu międzynarodowym oznaczające brak możliwości sprowadzenia artystów z innych krajów, podjęto decyzję o odwołaniu Globaltica 2020.

"Z nadzieją i radością patrzymy jednak w przyszłość, bo wiemy, że spotkamy się z wami ponownie w parku Kolibki w lipcu 2021 roku" - oświadczył Pucyło.

Festiwal Kultur Świata Globaltica organizowany jest w Gdyni od 2005 r. przez Fundację Kultury Liberty. Impreza jest dofinansowywana przez miasto Gdynia oraz samorząd województwa pomorskiego.