Kina samochodowe i niewielkie kina studyjne być może będzie można otworzyć wcześniej - powiedział w czwartek wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.

Gliński pytany na antenie RMF FM, kiedy będziemy mogli pójść do kina, odparł, że "niewykluczone, że uda się podzielić tę kwestię na dwie decyzje, a mianowicie, kina samochodowe i niewielkie kina studyjne być może będzie można otworzyć wcześniej, ale trudno mi jest powiedzieć".

"W tej chwili zdecydowaliśmy, że w tym najbliższym etapie, zaraz po długim weekendzie, będą otwierane muzea, galerie, biblioteki, archiwa, ale też indywidualnie i stopniowo". Jak wyjaśnił, "w każdym przypadku będzie decydował o tym dyrektor w porozumieniu z miejscowym inspektoratem sanitarnym, ponieważ różne są budynki, różne są okoliczności, różne są też sposoby użytkowania tych instytucji i niestety, to trzeba dostosować do obecnych okoliczności".

"Podobnie będzie z kinami, być może kina samochodowe będzie można otworzyć dość szybko", ale, jak dodał, "kino to widownia zbiorowa, to jest, niestety, najbardziej niebezpieczne miejsce, jeśli chodzi o transmisję poziomą wirusa".