Kina samochodowe i niewielkie kina studyjne być może będzie można otworzyć wcześniej - powiedział w czwartek wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.
Reklama

Gliński pytany na antenie RMF FM, kiedy będziemy mogli pójść do kina, odparł, że "niewykluczone, że uda się podzielić tę kwestię na dwie decyzje, a mianowicie, kina samochodowe i niewielkie kina studyjne być może będzie można otworzyć wcześniej, ale trudno mi jest powiedzieć".

"W tej chwili zdecydowaliśmy, że w tym najbliższym etapie, zaraz po długim weekendzie, będą otwierane muzea, galerie, biblioteki, archiwa, ale też indywidualnie i stopniowo". Jak wyjaśnił, "w każdym przypadku będzie decydował o tym dyrektor w porozumieniu z miejscowym inspektoratem sanitarnym, ponieważ różne są budynki, różne są okoliczności, różne są też sposoby użytkowania tych instytucji i niestety, to trzeba dostosować do obecnych okoliczności".

"Podobnie będzie z kinami, być może kina samochodowe będzie można otworzyć dość szybko", ale, jak dodał, "kino to widownia zbiorowa, to jest, niestety, najbardziej niebezpieczne miejsce, jeśli chodzi o transmisję poziomą wirusa".