Mniej znane melodie i piosenki z musicali w wykonaniu aktora i wokalisty Macieja Pawlaka będzie można posłuchać w piątkowy wieczór podczas minirecitalu na blogu "Muzyczny wirtualnie". To kolejna odsłona cyklu "Dusza śpiewa" przygotowanego przez Teatr Muzyczny w Łodzi.

Jak wyjaśniła Joanna Karpińska z Teatru Muzycznego, wirtualne spotkania z muzyką w ramach projektu "Dusza śpiewa", na które składają się zarejestrowane w formie 20-minutowych filmów premierowe minikoncerty z udziałem artystów łódzkiej sceny, ma zachęcać do pozostania w domach, ale nierezygnowania z uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych.

"Poprosiliśmy artystów związanych z naszym teatrem, by przygotowali coś od siebie, coś co im w duszy gra, stąd nazwa cyklu, ale też i jego różnorodność" – dodała dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi Grażyna Posmykiewicz.

W kolejnej odsłonie cyklu, na internetowej scenie teatru wystąpi Maciej Pawlak, znany widzom sceny przy ul. Północnej m.in. z roli Chrisa w "Miss Saigon". Aktor i wokalista musicalowy przygotowuje utwory z często nagradzanych musicali, ale mniej znanych polskiej publiczności. Będą to m.in.: "Answer Me" z "The Band's Visit", "Quiet" z "Matyldy" i "Kapelusz" z "Niedzieli w parku z Georgem".

Minirecital będzie można oglądać online na blogu "Muzyczny wirtualnie" (www.tmlodz.com) w piątek o godz. 20.