W związku z pandemią koronawirusa Wytwórnia Filmów Oświatowych w Łodzi (WFO) zorganizowała akcję „Nie możesz pójść do kina? Kino przyjdzie do Ciebie”. Chodzi o projekcje internetowe filmów należących dla kanonu polskiej dokumentalistyki - poinformowali organizatorzy przedsięwzięcia.

Akcję „Nie możesz pójść do kina? Kino przyjdzie do Ciebie”, czyli internetową prezentację najlepszych filmów wyprodukowanych w Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi, rozpoczął w czwartek dokument „Wypracowanie" Andrzeja Barańskiego. Każdy z filmów w wirtualnym kinie WFO dostępny będzie przez 24 godziny.

"To będzie niepowtarzalna okazja, aby obejrzeć kino dokumentalne w najlepszym wydaniu. Wspaniali reżyserzy, między innymi Piotr Szulkin, Jacek Bławut, Bogdan Dziworski i Roman Dębski, produkcje nagradzane i cenione przez widzów, filmy, które zyskały status kultowych, ale i ciekawostki z archiwum WFO" - zaprasza na wirtualne seanse Jacek Grabarski z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Oprócz WFO, organizatorami wirtualnego kina są m.in.: marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, Łódzki Dom Kultury i Kino „Perspektywa" oraz Stowarzyszenie Łódź Filmowa.

Projekcje dostępne będą na stronie internetowej WFO w zakładce: www.wfo.com.pl/zostanwdomu

Premiera dnia o godzinie 16.00, a w sumie zaplanowano 7 wirtualnych seansów.