Szczepan Twardoch i Łukasz Orbitowski opublikowali w internecie pierwsze odcinki improwizowanej powieści "Na zarazę Zarazek". To pisana na zmianę historia "fascynujących i dziwnych przygód detektywa Zdzisława Zarazka". Nie wiemy, gdzie nas to poprowadzi - zaznaczają pisarze.

Powieść "Na zarazę Zarazek" dostępna jest na stronie www.nazarazezarazek.pl. Pierwszy odcinek napisał Twardoch, kolejny Orbitowski.

"To humorystyczna opowieść improwizowana na bieżąco, codziennie. Piszemy ją na zmianę. Nie ustalamy niczego z wyprzedzeniem, zaskakujemy siebie nawzajem tak samo, jak chcemy zaskakiwać i bawić czytelników, samemu również bawiąc się pisaniem" - podali pisarze.

"Nie wiemy, gdzie nas ta historia poprowadzi" - stwierdził Twardoch, zachęcając na Facebooku do wsparcia zbiórki charytatywnej na wsparcie walki z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19. "Jeśli się Państwu spodoba, a pieniądze jakoś dziwnie uwierają Was na koncie, to prosimy rozważyć wsparcie godnych inicjatyw, do których linki znajdziecie na stronie w dziale +Pomysł+" - podał autor "Morfiny" i "Króla".

"Tymczasem zapraszamy do świata fascynujących i dziwnych przygód detektywa Zdzisława Zarazka. Ciąg dalszy nastąpi, na razie dwa odcinki, kolejny już jutro, link znajdziecie zaś w komentarzu. Zachęcamy do udostępniania" - dodał Twardoch.

Łukasz Orbitowski - autor m.in. "Innej duszy" i "Kultu" - dodał z kolei: "Zastanawialiśmy się, co by tu zrobić, aby rozjaśnić te smutne dni sobie, ale i Wam wszystkim. W ten sposób narodził się detektyw Zdzisław Zarazek, jego biuro i sprawy, które musi prowadzić".

"Proponujemy powieść pisaną na spontanicznie, epizodycznie i podług rozkazów serca. Kolejne rozdziały będziemy udostępniali w sieci, informując o tym na bieżąco. Nie pobieramy i nie zamierzamy pobierać żadnych opłat za tę opowieść" - napisał na Facebooku Orbitowski, również zachęcając do wpłat na zbiórkę charytatywną celem wsparcia walki z pandemią. "Stosowne linki znajdują się na stronie, w zakładce POMYSŁ. Pozostaje mi zaprosić do lektury" - dodał.