Z powodu zagrożenia koronawirusem odwoływane są kolejne koncerty, gale i inne wydarzenia muzyczne w Polsce. Warszawski klub Progresja odwołał koncert Pentatonix planowany na 16 marca w hali EXPO XXI. Wcześniej odwołano już katowicką galę Fryderyków. Nie odbędą się też w planowanym terminie eliminacje do festiwalu Pol’And’Rock.

"Cały czas czekamy na szczegóły dotyczące tego, gdzie i kiedy koncert zostanie przeniesiony (…)" – napisano w komunikacie. "Dalsze informacje tj. nowa data i miejsce koncertu, oświadczenie zespołu i politykę zwrotów, przekażemy tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. Bardzo dziękujemy za cierpliwość i zrozumienie, i przepraszamy za wszelkie niedogodności" – czytamy.

Pentatonix to jeden z bardziej znanych zespołów a capella na świecie. Grupa składa się z pięciorga wokalistów i tworzy muzykę łączącą pop, dubstep, electro, reggae, hip-hop i muzykę klasyczną. Koncert w hali EXPO XXI miał być ich pierwszym występem w Polsce.

W tej samej hali odwołano we wtorek koncert Bedoesa i Lanka, a warszawski klub Stodoła oświadczył, że koncerty zaplanowane w najbliższych dniach odbędą się w innych terminach. Klub Progresja przeniósł zaś koncert Ghostemane’a i odwołał występ Queenie.

Nie odbędzie się także gala wręczenia Fryderyków w Katowicach oraz koncerty eliminacyjne do festiwalu Pol’And’Rock, które miały trwać do maja, ani marcowe imprezy na Torwarze. Nie zagra również w Krakowie Carlos Santana, ani Dire Straits Experience i Pezet w Katowicach. W Warszawie nie odbędą się m.in. Gala MocArty 2019 RMF Classic, koncerty angielskiego wokalisty JP Coopera, grupy indierockowej Sebadoh oraz brytyjskiej raperki i piosenkarki IAMDDB (Diany de Brito). Zrezygnowano także z koncertu Symfonii Iuventus „Z ziemi włoskiej do polskiej” z udziałem artystów z Włoch.