Zespół Twenty One Pilots i raper ASAP Rocky kolejnymi gwiazdami festiwalu Open'er 2020 w Gdyni. Wykonawcy dołączyli do wcześniej ogłoszonych Taylor Swift oraz Thoma Yorke'a. Festiwal Open'er odbędzie się w dniach 1-4 lipca 2020 r.

Organizatorzy Open'era ogłosili we wtorek headlinerów drugiego dnia festiwalu. Wystąpią wtedy amerykański zespół Twenty One Pilots oraz raper ASAP Rocky.

Pochodzący z Nowego Jorku ASAP Rocky miał wystąpić na Open'erze w tym roku, ale koncert nie doszedł do skutku. Muzyk musiał odwołać koncert po tym, jak kilka dni wcześniej został zatrzymany w Szwecji. Był podejrzany o pobicie. Po miesięcznym pobycie w więzieniu został uznany za winnego. Otrzymał jednak karę w zawieszeniu i mógł wrócić do koncertowania.

W przyszłym roku w Gdyni zaprezentuje przede wszystkim materiał ze swojej ostatniej, trzeciej płyty "Testing", na której gościnnie wystąpili m.in. Moby, Frank Ocean, FKA Twigs i Skepta. To jego trzeci album. W 2013 r. zadebiutował płytą "Long. Live. ASAP", która w USA dwukrotnie pokryła się platyną (ponad dwa miliony sprzedanych sztuk).

Twenty One Pilots to amerykański zespół indierockowy, który zadebiutował 10 lat temu. Ich ostatni album "Trench" ukazał się w ubiegłym roku i znalazł się na drugim miejscu zestawienia przebojów Billboard 200. Podczas występu w Gdyni na pewno nie zabraknie hitów z ich poprzedniej płyty "Blurryface", która w samych Stanach Zjednoczonych sprzedała się w ponad 4 milionach egzemplarzy. Obecnie kapela pracuje nad nowym krążkiem. Przyszłoroczny koncert będzie ich trzecim występem w Polsce.