„Klub Winowajców” to przeniesienie na scenę kultowego dla młodzieży lat osiemdziesiątych filmu "The Breakfast Club" Johna Hughesa.

Sobota. 7:00 rano. Królowa balu, kujon, chuligan, sportowiec i wariatka - zjawiają się w szkole, żeby odpokutować swoje przewinienia. Zamknięci na kilkanaście godzin w jednej sali ludzie, którzy na co dzień wyśmiewają się, przechodząc obok siebie na szkolnym korytarzu. Skrajnie różni, z zupełnie innych światów i grup społecznych. Na pozór różni, a w gruncie rzeczy tacy sami. Uwięzieni w swoim wizerunku, który czasem nawet jest wygodny, bo można pod nim wiele ukryć. Można ukryć nieśmiałość, strach, poczucie odrzucenia, konieczność realizacji cudzych ambicji, desperacką potrzebę bycia lubianym i akceptowanym. To trzymająca w napięciu, mądra, momentami zabawna historia o tym, jak pękają kolejne mury, kiedy dajemy sobie szansę poznać lepiej drugiego człowieka. To opowieść o trudnej drodze poszukiwania własnej tożsamości, którą każdy z nas musi przejść i każdy z nas wychodzi z niej w różnym stopniu pokaleczony. Niezmiennie. Od pokoleń.

Reżyseria: Agnieszka Czekierda
Asystent reżysera: Julia Biesiada
Scenografia: Paulina Czernek
Kostiumy: Dominika Lenart


Obsada:
Antoni Barłowski
Martyna Bazychowska
Julia Biesiada
Karol Donda
Michał Surma
Mateusz Trojanowski

Klub winowajców | reż. Agnieszka Czekierda na motywach scenariusza Johna Hughesa | Społeczna Scena Debiutów | premiera: 22 sierpnia 2019 | Teatr WARSawy, Rynek Nowego Miasta 5/7, Warszawa