Najbardziej popularni i wpływowi polscy twórcy internetowi - blogerzy, youtuberzy i influencerzy oraz znani artyści będą uczestnikami festiwalu See Bloggers Łódź! Cykl wydarzeń poświęconych budowaniu swojego wizerunku w sieci rozpocznie się w Łodzi w piątek.

Jak podkreślają organizatorzy See Bloggers, to największy festiwal promujący twórców internetowych: blogerów, youtuberów, instagramerów oraz influencerów. Przed rokiem impreza, która została zapoczątkowana w Gdyni, a następnie przeniosła się do Łodzi, zgromadziła blisko dwa tysiące uczestników.

"Można było na nim spotkać największe gwiazdy internetu. Nadchodząca, siódma edycja See Bloggers zapowiada się równie interesująco. To szereg kreatywnych warsztatów, paneli dyskusyjnych, prelekcji, przestrzeni otwartych zagospodarowanych przez partnerów festiwalu" – poinformował Maciej Łaski, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń, które jest partnerem wydarzenia.

Spośród gwiazd w tym roku do Łodzi przyjadą m.in. Anna Lewandowska, Filip Chajzer, Dorota Wellman, Sonia i Maja Bohosiewicz, Maryla Rodowicz, Michał Koterski, Natalia Kukulska. Festiwal skupia bowiem artystów, dziennikarzy, sportowców, podróżników, którzy swój wizerunek budują także w internecie.

Cykl wydarzeń rozpocznie się w piątek, który będzie poświęcony Łodzi. Tego dnia zaplanowano fotospacery po mieście, a także Łódź Challenge, czyli grę miejską, w której kapitanami drużyn będą znani influencerzy.

W sobotę rozpoczną się prelekcje, wywiady, spotkania z internetowymi twórcami prowadzone na trzech scenach - głównej, twórców oraz edukacyjnej – w EC1 Łódź, które będzie centrum See Bloggers Łódź!

"Na scenie głównej pojawi się m.in. duet, jakiego jeszcze nie było - Maffashion & Red Lipstick Monster w wywiadzie, który przeprowadzą ze sobą. Panele dyskusyjne poruszą tematykę młodego pokolenia w internecie, budowania autentyczności na kanałach YouTube, wnętrzarskich profili na Instagramie, hejtu, mowy nienawiści i tolerancji. Uczestnicy będą mieli również okazję poznać kobiecą siłę na Instagramie oraz męski punkt widzenia na social media" – zapowiedzieli organizatorzy.

Z kolei na scenie twórców zaplanowano wystąpienia znanych influencerów i autorów popularnych kanałów. Wśród prelegentów awizowani są: Jan Kuroń, Martin Stankiewicz, Wiktor Mrozik, Anna Makowska (Doktor Ania) oraz autorzy takich kanałów jak: "Matura to bzdura", "Suchar codzienny", "Szparagi", "Mnie śmieszy", czy "Busem Przez Świat!".

Scena edukacyjna ma zaś dotyczyć rozwoju kanałów i kont od strony marketingowej i biznesowej. O swoich doświadczeniach opowiedzą eksperci w dziedzinie marketingu online, doświadczeni twórcy oraz przedstawiciele marek.

Zaplanowano również różnego rodzaju warsztaty oraz Instacademy, która ma pozwolić twórcom internetowym lepiej poznać Instagrama. Z kolei fani technologii i robotów będą mieli okazję skorzystać z możliwości oferowanych przez Centrum Nauki i Techniki EC1 i wziąć udział w wyścigu robosamochodów.

Podczas sobotniej gali #Hashtagi Roku 2019 w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi wręczone zostaną nagrody dla najaktywniejszych twórców internetowych w kategoriach Bloger, Instagramer, YouTuber, Osoba Publiczna oraz Odkrycie See Bloggers Łódź.

Festiwal zakończy się w niedzielę. Jego współorganizatorem jest miasto Łódź.