„Akompaniator” - historia divy operowej i zakochanego w niej akompaniatora – pianisty, produkcja Teatru Muzycznego w Toruniu wraca na deski Teatru WARSawy 14 stycznia 2019 o godz. 20.00. Brawurowe role Edyty Olszówki i Piotra Polka, świetny tekst Anny Burzyńskiej i fantastyczna reżyseria Adama Sajnuka to gwarancja teatru najwyższej próby.

Wraz z rozwojem akcji, lekka opowiastka obyczajowa o miłosnej obsesji, przeobraża się w thriller psychologiczny. Tytułowy bohater po wielu latach wspólnej pracy
z kapryśną artystką postanawia wreszcie wyznać jej miłość. I jest to początek scenicznego studium obłędu, do którego prowadzi życie w wykreowanym przez mężczyznę świecie własnej imaginacji i szalonych marzeń.

Spektakl Adama Sajnuka to prawdziwy aktorski popis Edyty Olszówki i Piotra Polka. Świetny warsztat połączony z dużym wyczuciem psychologicznym, a kreacja Piotra Polka w roli podstarzałego szaleńca zrywa z jego wizerunkiem filmowego amanta. Scenografię stworzył Wojciech Stefaniak, a kostiumy Katarzyna Adamczyk.

Spektakl miał swoją premierę w toruńskim Teatrze Muzycznym, w lutym ubiegłego roku, premiera warszawska odbyła się 12 listopada w Teatrze WARSawy.

Reklama