Oprócz wielu propozycji filmowych („Regulamin zabijania", „Anti-Social", cykl filmów science-fiction) kanał AMC przygotował dla swoich widzów na majowe wieczory także sporą dawkę emocji serialowych. W 4. sezonie „Fear The Walking Dead" zobaczymy świat Madison Clark (Kim Dickens) z perspektywy Morgana Jonesa (Lennie James), który dołączył do obsady w ramach crossoveru z „The Walking Dead”. Ponadto w każdy czwartek widzowie zobaczą nowe odcinki „Terroru".

JAMES CAMERON: HISTORIA SCIENCE FICTION
PRODUKCJA WŁASNA AMC
Polska premiera w poniedziałek, 7 maja o 21:00
Kolejne odcinki w każdy poniedziałek o 21:00


Każdy z sześciu odcinków dokumentalnej serii to godzinna autorska opowieść o gatunku, którego niekwestionowanym mistrzem jest zdobywca wielu nominacji i nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, scenarzysta, reżyser i producent, James Cameron. Science fiction to jeden z najpopularniejszych gatunków w kulturze popularnej. W każdym z odcinków nowej serii odkryjemy jego korzenie, przyjrzymy się futurystycznym wizjom twórców i dowiemy się, co najbardziej ich fascynuje. Seria obfituje w wywiady ze słynnymi twórcami i artystami, których kariera miała wielki wpływ na rozwój gatunku science fiction, m.in. Stevenem Spielbergiem, George’em Lucasem, Ridleyem Scottem, Christopherem Nolanem, Arnoldem Schwarzeneggerem, Willem Smithem i Sigourney Weaver. „James Cameron: historia science fiction” to niezwykła podróż w głąb gatunku, która przybliży jego przyszłość oraz pozwoli lepiej zrozumieć skąd biorą się pomysły na kolejne produkcje science fiction.

TERROR
PRODUKCJA WŁASNA AMC
Nowe odcinki w każdy czwartek o 22:00

Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami serial, którego producentami są Ridley Scott, David Kajganich i Soo Hugh, zabiera widzów w zatrważającą podróż. Akcja produkcji koncentruje się na niebezpiecznej wyprawie Królewskiej Marynarki Wojennej, która wyrusza na nieznane terytorium w poszukiwaniu Przejścia Północno-Zachodniego. Załoga stanie w obliczu zdradliwych warunków, ograniczonych zasobów, gasnącej nadziei na przetrwanie i strachu przed nieznanym. Przenikliwy mróz, samotność i uwięzienie na samym końcu świata – „Terror” świetnie pokazuje, co może pójść źle, gdy grupa mężczyzn desperacko walczących o przeżycie, musi zmierzyć się nie tylko z żywiołami przyrody, ale także ze sobą nawzajem.
Występują: Jared Harris, Ciarán Hinds, Tobias Menzies, Nive Nielsen

FEAR THE WALKING DEAD, s. 4A
PRODUKCJA WŁASNA AMC
Nowe odcinki w każdy poniedziałek o 22:00

W 4. sezonie zobaczymy świat Madison Clark (Kim Dickens) z perspektywy Morgana Jonesa (Lennie James), który dołączył do obsady w ramach crossoveru z „The Walking Dead”. Niedaleka przeszłość bohaterów przenika się z niepewną teraźniejszością naznaczoną walką i nowymi odkryciami, gdy na ich drodze stają nowi sprzymierzeńcy oraz wrogowie niosący ze sobą kolejne zagrożenia. Walczą o siebie nawzajem, jak również przeciwko sobie oraz całej rzeszy umarłych, aby zbudować nową rzeczywistość pomimo otaczającej ich zewsząd śmierci. W nowej rzeczywistości „Fear the Walking Dead” ciemność przenikać się będzie ze światłem, terror z chwałą, a heroiczne czyny z wyrachowaniem i tchórzostwem.

Występują: Lennie James, Kim Dickens, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey

TALKING DEAD: FEAR EDITION
PRODUKCJA WŁASNA AMC
W każdy poniedziałek o 23:00 od razu po najnowszym odcinku „Fear the Walking Dead”
Wyłącznie na kanale AMC. Gospodarzem programu jest Chris Hardwick, który wraz z aktorami z serialu, producentami i znanymi gośćmi omawia najnowszy odcinek serialu „Fear the Walking Dead”. W programie przedstawione są zakulisowe materiały oraz wywiady z twórcami serii.


FILMY
w każdy piątek o 22:00

REGULAMIN ZABIJANIA
4 maja

Pułkownik Terry Childers ma za sobą 30 lat służby w piechocie morskiej. Doświadczony uczestnik wojen w Wietnamie, Bejrucie i akcji Pustynna Burza, wielokrotnie odznaczony, jeden z najbardziej kompetentnych dowódców. Bohater i patriota. Jednak teraz kraj, któremu tak dobrze służył, postawił go przed sądem za nieudaną misję ratunkową.

Występują: Tommy Lee Jones, Samuel L. Jackson, Guy Pearce

KOMETA
11 maja

Opowiedziana w niekonwencjonalny sposób, rozgrywająca się na przestrzeni sześciu lat, historia miłosnej relacji dwojga młodych ludzi, której losy nierozerwalnie związane są z pojawiającą się na niebie kometą.

Występują: Justin Long, Emmy Rossum, Kayla Servi

ANTI-SOCIAL
18 maja

Thriller kryminalny o dojrzewaniu inspirowany historiami prawdziwych londyńskich gangów i ich śmiałych napadów. Bohaterami filmu są dwaj bracia Dee i Marcus, dla których antyspołeczna postawa stanowi sens i sposób życia.

Występują: Gregg Sulkin, Meghan Markle, Josh Myers

DROGA
25 maja

Epicka postapokaliptyczna opowieść o podróży ojca i syna, którzy walcząc o przetrwanie wędrują poprzez jałowe ziemie Ameryki, zniszczonej przez tajemniczy kataklizm. Film przedstawia wizję przyszłości, w której ludzie zmuszeni są przekraczać granice dobra i zła oraz popełniać czyny, do których wcześniej nie byliby zdolni. Bohaterowie przetrwają wędrówkę tylko dzięki łączącej ich więzi.

Występują: Viggo Mortensen, Charlize Theron, Kodi Smit-McPhee

Weekendy science-fiction

Z okazji premiery serii dokumentalnej „James Cameron: historia science fiction” w każdą majową sobotę i niedzielę o 22:00 zapraszamy na cykl filmów z gatunku science fiction.

GATUNEK
Sobota 5 maja

GATUNEK 2
Niedziela 6 maja

ISTOTA
Sobota 12 maja

JESTEŚMY SNEM
Niedziela 13 maja

ROBOCOP
Sobota 19 maja

ROBOCOP 2
Niedziela 20 maja

ROBOCOP 3
Sobota 26 maja

WIRTUALNY GROM
Niedziela 27 maja