„Otchłań" to przejmujący dramat o spustoszeniu duchowym, jakiego dokonuje w nas nowoczesna technologia. Wszyscy o tym wiemy. Jednak zanurzeni w internetowych fantazmatach nie do końca zdajemy sobie sprawę, jak szybko i nieodwracalnie stajemy się emocjonalnymi wrakami, niezdolnymi do prawdziwych uczuć i relacji. Prapremiera spektaklu Jennifer Haley w reżyserii Mariusza Grzegorzka 6 kwietnia 2018 r. na Scenie Kameralnej Teatru im. S. Jaracza w Łodzi.

Jesteś SOBĄ czy swoim CIENIEM? Polska prapremiera OTCHŁANI w reżyserii Mariusza Grzegorzka. W Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi trwają próby sztuki Jennifer Haley.

„To zuchwały tekst, pełen tajemnicy i niepokoju. Akcja rozgrywa się jednocześnie sto lat temu i w odległej przyszłości. Science-fiction i kostiumowe retro. Thriller, romans i sugestywny dramat psychologiczny. Amerykański sentymentalizm i prowokacyjne przekraczanie tabu - mieszanka wybuchowa. Co dzieje się naprawdę, a co na niby? To hipnotyczna opowieść o głodzie miłości i cenie, jaką trzeba za jego zaspokojenie zapłacić.” - mówi Grzegorzek.

Otchłań to świat, w którym zaawansowana technologia umożliwia kreowanie sieci wirtualnych rzeczywistości. Wystarczy zalogować się, wybrać tożsamość, zanurzyć wszystkimi zmysłami i oddać spełnianiu swoich najdziwniejszych i najskrytszych pragnień. Obsesje, pożądanie, morderstwa, nakładanie masek.

Dramatyczne śledztwo w mrocznej sprawie. Czy oskarżeni na pewno są potworami? Czy to, co wirtualne jest lepsze niż realne? Co nam daje czas spędzony w nieprawdziwym świecie?
Czy będąc online przez 12 godzin jesteś jeszcze sobą, czy już tylko swoim cieniem?

„Otchłań" to przejmujący dramat o spustoszeniu duchowym, jakiego dokonuje w nas nowoczesna technologia. Wszyscy o tym wiemy. Jednak zanurzeni w internetowych fantazmatach nie do końca zdajemy sobie sprawę, jak szybko i nieodwracalnie stajemy się emocjonalnymi wrakami, niezdolnymi do prawdziwych uczuć i relacji.

Zobacz zwiastun:

Mariusz Grzegorzek (reżyseria, scenografia, światła, opracowanie muzyczne) do współpracy zaprosił wybitną malarkę Magdę Moskwę (kostiumy) oraz DJ Alexa (muzyka).

W obsadzie: Marek Nędza, Agnieszka Skrzypczak, Paulina Walendziak, Andrzej Wichrowski oraz Krzysztof Zawadzki (gościnnie, aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie).

Prapremiera polska 6 kwietnia 2018 r., Scena Kameralna Teatru im. S. Jaracza w Łodzi.
Partnerzy medialni : RMF Classic, Gazeta Wyborcza, TVP3, Radio Łódź, Toya TV, Dziennik teatralny.

Profil na FB
teatr-jaracza.lodz.pl/otchlan