Już tylko kilka dni dzieli nas od jednego z najważniejszych tej jesieni wydarzeń dla fanów gier, komiksów, cosplay’u, dobrej literatury czyli całej szeroko rozumianej popkultury. Warsaw Comic Con - bo to o nim mowa - odbędzie się w najbliższy weekend, w dniach 24 - 26 listopada. Jak zwykle jednym z kluczowych elementów imprezy będą pokazy najróżniejszych gier komputerowych. W realizację tego przedsięwzięcia zaangażował się również czołowy producent najlepszych monitorów dla graczy - japońska firma iiyama.

Od piątku do niedzieli Warsaw Comic Con zdecydowanie będzie miejscem, którego żaden szanujący się fan komiksu, fantasy, sciencie fiction, cosplay’u czy gier ominąć nie może. W programie znajdziemy też szereg prelekcji i spotkań z polskimi twórcami popkultury (pisarzami, scenarzystami, aktorami dubbingowymi, lektorami, rysownikami i twórcami komiksów), a także mnóstwo innych atrakcji, w tym: konkursy cosplay’owe, gry planszowe, karciane i figurkowe, prelekcje i spotkania z autorami książek i komiksów, koncert zespołu Percival oraz wystawy rysowników.

Warsaw Comic Con będzie również ziemią obiecaną dla fanów elektronicznej rozrywki - organizatorzy zaplanowali m.in. pokazy gier komputerowych, strefy, w których będzie można samemu spróbować sił w najnowszych tytułach oraz liczne konkursy. O zapewnienie możliwie najlepszych doznań wizualnych zadba również japoński producent monitorów dla graczy iiyama, który wyposaży w swoje produkty dwa ważniejsze z punktu widzenia graczy stoiska.

Pierwszym będzie strefa serwisu Blizzone.pl (to oficjalny polski fansite Blizzarda oraz spadkobierca serwisu słynnego StrefaSC.pl), w której znaleźć będzie można m.in. ponad trzydzieści stanowisk do gry wyposażonych w monitory iiyama, relacjonowany przez ItzNaix'a turniej Heroes of the Storm z pulą nagród przekraczającą 1 000 zł, mini-turnieje Overwatch oraz HearthStone a także strefę chill-outu oraz wspólne zabawy na scenie.

Równie dużo atrakcji czeka na gości Warsaw Comic Con na stoisku najsłynniejszego polskiego producenta gier, firmy CDProjekt. Monitory iiyama posłużą tam gościom, którzy zechcą spróbować sił w najnowszej grze polskiej firmy - Gwincie, czyli grze karcianej rodem z uniwersum wiedźmińskiego. Monitory z serii G-MASTER™ będą również obecne na stoisku MSI, co w sumie daje 60 monitorów zapewniających znakomita rozrywkę podczas wydarzenia.

Warsaw Comic Con odbędzie się w dniach 24 - 26 listopada, w Ptak Warsaw Expo, w warszawskim Nadarzynie. Niezmotoryzowanych na imprezę dowiozą bezpłatne autobusy odjeżdżające z centrum Warszawy. Więcej informacji o imprezie znaleźć można na stronie: warsawcomiccon.pl >>