Bez informacji o Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, żaden przewodnik turystyczny po wakacyjnych atrakcjach stolicy Polski nie może być pełny. To jeden z największych festiwali kultury żydowskiej w Europie i sztandarowe wydarzenie przełomu sierpnia i września w Warszawie. W tym roku od 26 sierpnia do 3 września odbywać się będzie już XIV warszawska edycja, a od kilku lat w wydarzeniach z nim związanymi biorą udział również mieszkańcy innych miast, w których żył i mieszkał Izaak Baszewis Singer.

Pomysłodawczynią i dyrektorem artystycznym Festiwalu Warszawa Singera jest Gołda Tencer, dyrektor Teatru Żydowskiego – Centrum Kultury Jidysz w Warszawie założycielka Fundacji Shalom – głównego organizatora festiwalu.

Każdy, kto chce uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu, już może zakupić bilety online. Bilety na imprezy biletowane są już do kupienia poprzez stronę Teatru Żydowskiego www.teatr-zydowski.art.pl i na stronie www.eventim.pl oraz w kasach Teatru Żydowskiego przy ul. Senatorskiej 35, tel. (22) 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. (22) 850 56 56. Od 7 sierpnia rusza biuro festiwalowe, w którym można zarezerwować miejsca na imprezy bezpłatne. W związku ze zmianą siedziby Fundacji Shalom, biuro festiwalowe mieścić się będzie przy ulicy Senatorskiej 35. Tam też dostępny jest katalog Festiwalu Warszawa Singera wraz ze szczegółowym programem.

Telefon do biura Festiwalu Singera: 578 645 600 oraz 578 645 605.

Wydarzenia festiwalowe nadal odbywać się będą w rejonie Placu Grzybowskiego i ulicy Próżnej, w Teatrze Kwadrat, w Synagodze im. Nożyków na ul. Twardej, w Centrum Kultury Jidysz oraz innych zaprzyjaźnionych już z festiwalem miejscach m. in.: na Placu Defilad, w Nowym Teatrze, a także na scenach Teatru Żydowskiego – przy Senatorskiej 35 i w Klubie Garnizonowym. Nowością tegorocznej edycji będzie scena letnia Teatru Żydowskiego umiejscowiona w okolicach Parku Saskiego, przy tymczasowej siedzibie teatru na ul.Senatorskiej 35. W programie, jak co roku, znajdą się koncerty, spektakle teatralne z Polski i zagranicy, warsztaty, spotkania literackie i autorskie, czytania performatywne, projekcje filmów, wystawy i atrakcje dla dzieci.

Od kilku lat Festiwal gości już nie tylko w Warszawie, ale także w innych miastach, w których żył i tworzył Isaac Bashewis Singer – w tym roku imprezy festiwalowe odbędą się ponownie w Biłgoraju (12-13.08.), Leoncinie (20.08.), Radzyminie (18.08.). Z całością programu można zapoznać się na stronie: www.festiwalsingera.pl/program-festiwalu.

Aktualne informacje znajdują się na stronie www.festiwalsingera.pl oraz na www.facebook.com/FestiwalSingera.