Sekstet jednego z najpopularniejszych polskich gitarzystów jazzowych Marka Napiórkowskiego zagra w sobotę na Rynku Starego Miasta w Warszawie. Koncert odbędzie się w ramach 23. Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz Na Starówce.

Napiórkowskiemu akompaniować będzie zespół w składzie: Adam Pierończyk (saksofon), Henryk Miśkiewicz (klarnet), Michał Tokaj (fortepian), Robert Kubiszyn (bas) i Paweł Dobrowolski (perkusja).

W trakcie swojej muzycznej kariery Napiórkowski współpracował z takimi artystami jak m.in. Pat Metheny, Richard Bona, Marcus Miller, John Abercrombie, Tomasz Stańko, Anna Maria Jopek, Henryk Miśkiewicz, Leszek Możdżer, Tomasz Szukalski, Jan "Ptaszyn" Wróblewski, Monika Brodka czy Urszula Dudziak.

Jest także autorem płyt solowych - ostatnia "Marek Napiórkowski Sextet - Trójka Live" ukazała się w 2016 r. - oraz albumu "Celuloid", nagranego w duecie z gitarzystą Arturem Lesickim. Cztery z jego prac otrzymały nominacje do nagrody "Fryderyka". Gitarzysta był także współ-liderem formacji Funky Groove.

W trakcie tegorocznej odsłony Festiwalu Jazz Na Starówce na Rynku Starego Miasta w Warszawie zagrają jeszcze: TurBikon - Grzegorz Turnau/ Robert Kubiszyn/ Cezary Konrad, Christian Bakanic's Trio Infernal, Josemi Carmona and Javier Colina z udziałem Jose Ruiza Bandolero.

Szczegóły programu 23. Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz Na Starówce dostępne są na stronie internetowej pod adresem www.jazznastarowce.pl