Wiadomości

30 maja 2020 r.

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ws. warunków wznowienia działalności instytucji kultury30 maja 2020 r.

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ws. warunków wznowienia działalności instytucji kultury. Zakłada ono, że od 6 czerwca instytucje kultury, m.in. kina i teatry, będą mogły prowadzić działalność pod warunkiem najwyżej 50-procentowego wypełnienia widowni i przy zachowaniu obowiązku zakrywania nosa i ust.

29 maja 2020 r.

Jerzy Pilch (1952-2020)

Nie żyje pisarz Jerzy Pilch29 maja 2020 r.

Jerzy Pilch, pisarz, publicysta, dramaturg i scenarzysta filmowy, autor "Bezpowrotnie utraconej leworęczności", "Pod Mocnym Aniołem", kolejnych tomów "Dziennika", zmarł w piątek w Kielcach. Jego frazy, z tą najważniejszą "w sensie ścisłym", stały się nieodłącznym elementem najwspanialszej współczesnej polszczyzny.

29 maja 2020 r.

Natalia Dzieduszycka: Ze spektaklami granymi w TR Warszawa/Marszałkowska 8 i TR Warszawa/ATM Studio wrócimy od września. Program na jesień zaplanowaliśmy bardzo intensywnie, aby zrekompensował naszej publiczności te prawie cztery miesiące braku możliwości fizycznego przyjścia do teatru.

Natalia Dzieduszycka: Czekamy na jak najszybsze spotkanie z publicznością [WYWIAD]29 maja 2020 r.

Podczas spotkania zespołu eksperckiego ds. teatru rozmawialiśmy o tym, że wytyczne MKiDN mają charakter zaleceń, a nie aktów prawnych. Dlatego instytucje i organizacje kultury mogą z nich korzystać w celu usprawnienia swojej działalności, ale nie muszą - powiedziała PAP na temat udostępniania teatrów widzom od 6 czerwca dyrektorka TR Warszawa Natalia Dzieduszycka.

29 maja 2020 r.

Michał Rydlewski „Scenariusze kultury upokarzania. Studium z antropologii mediów”

Zarządzanie przez upokarzanie [RECENZJA]29 maja 2020 r.

Czy pamiętają państwo teleturniej „Najsłabsze ogniwo”? Emitowano go w TVN w latach 2004–2006 (licencja BBC) – jego formuła zakładała, że prowadzący będzie bezlitośnie jeździł po uczestnikach, szydząc z ich złych odpowiedzi na pytania i wyśmiewając ich tłumaczenia.

Polecane

Polecane