Wiadomości

15 marca 2019 r.

Stołeczna Scena Debiutów, fot. Marek Zimakiewicz 1

Stołeczna Scena Debiutów rusza w Teatrze WARSawy15 marca 2019 r.

22 marca w Teatrze WARSawy zainauguruje Społeczna Scena Debiutów, nowy projekt na kulturalnej mapie Warszawy, który obejmuje aż 11 premier w roku. Teatr WARSawy poprzez spotkanie mistrzów z debiutantami chce stworzyć przestrzeń do tworzenia oraz dać szansę młodym i aspirującym artystom.

15 marca 2019 r.

Clint Eastwood w filmie „Przemytnik" (2018)

Premiery w kinach: „Przemytnik" Clinta Eastwooda i „Wszyscy wiedzą" z Penélope Cruz15 marca 2019 r.

W swoim najnowszym filmie Clint Eastwood staje się kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu, z czego zupełnie nie zdaje sobie sprawy. „Przemytnik" to zdecydowanie najbardziej wyczekiwana premiera tego weekendu. O głęboko skrywanych rodzinnych tajemnicach opowiada z kolei dramat „Wszyscy wiedzą" Asghara Farhadiego z Penélope Cruz. Do kin wchodzi także „Kurier" Władysława Pasikowskiego o losach walczącej Warszawy i misji Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

15 marca 2019 r.

Jean-Étienne Liotard „The Chocolate Girl"

Zapomniane, bezimienne, wykorzystywane. „Służące do wszystkiego” [RECENZJA]15 marca 2019 r.

Zaroiło się od publikacji łamiących konwencjonalny sposób opowiadania o historii naszego kraju. Zamiast od strony wielkich graczy (głównie mężczyzn), poznajmy dzieje z perspektywy maluczkich (zazwyczaj kobiet). Po włókniarkach Marty Madejskiej (”Aleja włókniarek") i kobietach Solidarności Ewy Majewskiej (”Kontrpubliczności ludowe i feministyczne. Wczesna «Solidarność» i Czarne Protesty"), czas na ”Służące do wszystkiego" Joanny Kuciel-Frydryszak.

13 marca 2019 r.

Zofia Czerwińska w serialu „Alternatywy 4" (1983)

Nie żyje Zofia Czerwińska. Znana aktorka miała 85 lat13 marca 2019 r.

Zofia Czerwińska, aktorka zanana między innymi z filmów Stanisława Barei i serialu "Czterdziestolatek", dama Srebrnego Medalu "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis", zmarła w środę w Warszawie. O śmierci artystki poinformował w środę jej przyjaciel i wykonawca testamentu Mariusz Szczygieł.

Polecane

Polecane