Wiadomości

2 kwietnia 2020 r.

Słowacki pisał Mazepę dwa razy. Pierwszy rękopis zniszczył w roku 1834. Uznał, że nie wytrzymuje porównania z opublikowanym chwilę wcześniej Panem Tadeuszem. Nie porzucił jednak tematu.

Teatr dostępny online: "Mazepa" w reżyserii Gustawa Holoubka w zasobach Ninateki2 kwietnia 2020 r.

Gustaw Holoubek wpasował dramat Juliusza Słowackiego we współczesny kontekst, zauważając, że historię pazia króla Jana Kazimierza zakochanego w młodej żonie Wojewody czytać można jako romans kryminalny, a nawet dreszczowiec. Nie wiązało się to z trywializacją utworu, wciąż chodziło o słowo poety. Cały spektakl można zobaczyć za darmo online w zasobach Ninateka.pl

1 kwietnia 2020 r.

Film "Buntownik XX wieku" już 9 kwietnia o godzinie 21:00 na CBS Europa.

Kwietniowe premiery na CBS Europa: „Dziewiąte wrota” Polańskiego oraz „Buntownik XX wieku”1 kwietnia 2020 r.

W kwietniu na kanale CBS Europa premierowo pojawią się między innymi: „Wbrew jej woli”, wzruszający obraz opowiadający o nastolatce, która po urodzenia dziecka zostaje zamknięta w szpitalu psychiatrycznym; film biograficzny „Buntownik XX wieku”, przedstawiający historię pierwszego czarnoskórego kongresmena, Adama Claytona Powella Jr., oraz western „Monte Walsh” z Lee Marvinem i Jane Moreau, którego bohaterowie muszą poradzić sobie w nowej dla nich rzeczywistości.

1 kwietnia 2020 r.

Cały spektakl dostępny jest online w serwisie Ninateka.pl

"Szczęśliwe dni" w reżyserii Antoniego Libery. Teatr Becketta dostępny jest online1 kwietnia 2020 r.

Spektakl Szczęśliwe dni na podstawie sztuki Samuela Becketta miał swoją premierę w Teatrze Dramatycznym w 1995 roku. To nie tylko kolejna świetna adaptacja Becketta w wykonaniu Antoniego Libery – tłumacza oraz wybitnego znawcy jego twórczości, ale też popis Mai Komorowskiej, która swoją rolą przełamuje ponury nastrój dramatu; niezwykłą energią i czarnym humorem tworzy wybitną kreację aktorską.

1 kwietnia 2020 r.

Dorośli to autorski projekt Igora Spolskiego i Karola Strzemiecznego.

Dorośli zagrają koncert z Naszej Polany. Transmisja w internecie1 kwietnia 2020 r.

Mieszkają już od kilkunastu dni razem w kwarantannie na Naszej Polanie. Stąd też live streaming dla wszystkich tych, którzy tutaj być z nimi nie mogą. Dorośli zagrają kilka pięknych numerów z pierwszej epki, żeby dodać wam trochę ducha. Bądźcie z nimi w sobotę o 19.00. Będą też wspaniali goście, m.in. Monika Mariotti, Marlena Moździńska i Michał Lamża.

Polecane

Polecane