Wiadomości

13 grudnia 2019 r.

Generalnie podejście Richarda i Daniela Susskindów jest dosyć optymistyczne. Przekonują, że „jakoś to się wszystko ułoży”.

Prawnicy w szponach robotów. Recenzja książki "Przyszłość zawodów. Jak technologia zmieni pracę ekspertów"13 grudnia 2019 r.

O przyszłości pracy pisze się dużo. Ostatnio nawet trochę zbyt dużo. Efekt nowości mamy więc już daleko za sobą. Dlatego z coraz większym sceptycyzmem („o nie, znowu o tym samym…”) witam kolejne publikacje na tematy rozpięte w trójkącie automatyzacja – sztuczna inteligencja – nowe technologie. Czasem myślę, że jeśli ktoś jeszcze raz nazwie „ciekawym i nowatorskim” raport Carla Freya i Michaela Osborne’a o znikaniu zawodów pod naporem automatyzacji, to nie ręczę za siebie.

11 grudnia 2019 r.

Tokarczuk Olga

Tokarczuk do kobiet: "Naprawdę wygrałyśmy Nobla!"11 grudnia 2019 r.

 Składam poprzez odmęty czasu ukłon, innym kobietom, twórczyniom, który wykroczyły poza narzucone im przez społeczeństwo role i miały odwagę opowiedzieć swoją historię głośno - powiedziała Olga Tokarczuk we wtorek na zakończenie Bankietu Noblowskiego.

10 grudnia 2019 r.

prezydent Andrzej Duda

Prezydent skierował list gratulacyjny do Olgi Tokarczuk 10 grudnia 2019 r.

Prezydent Andrzej Duda skierował we wtorek do Olgi Tokarczuk, w dniu wręczenia jej literackiej Nagrody Nobla, list gratulacyjny. "Chcę wyrazić radość, że Akademia Szwedzka uhonorowała Pani twórczość, w której zagadnienia uniwersalne i polska wrażliwość tak znakomicie się dopełniają" - napisał prezydent.

Polecane

Polecane