Wiadomości

18 listopada 2018 r.

"Rejwach" Teatr Żydowski Fot. Bartek Warzecha

Młodzi zrobili „Rejwach”18 listopada 2018 r.

"Rejwach" w Teatrze Żydowskim adresowany jest zarówno do tych, którzy jak bohaterowie opowiadań Mikołaja Grynberga zmagają się ze swoją tożsamością („Coś mi się wydaje, że łatwiejsze od bycia Żydem jest niebycie Żydem”), ale też do tych, którzy patriotyzm mylą z nacjonalizmem. Lapidarne teksty, ogołocone z wszelkich ozdobników, pozbawione zbędnego komentarza, bronią się zarówno w książce, jak i na scenie.

18 listopada 2018 r.

„Akompaniator" w reż. Adama Sajnuka na scenie Teatru WARSawy, fot. mat. pras.

Olszówka i Polk w "Akompaniatorze". Tak trzeba grać18 listopada 2018 r.

Edyta Olszówka i Piotr Polk grają odważnie, przekraczają granice, wchodzą w obszary dla siebie nowe. A tak się gra tylko wtedy, gdy ufa się reżyserowi. To chyba kluczowe w pracy Adam Sajnuka z aktorami, że potrafi przekonać do swojej wizji i namówić na odkrywanie nowych przestrzeni.

15 listopada 2018 r.

„Mesjasze” premierowo w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu15 listopada 2018 r.

Premiera spektaklu „Mesjasze" (albo skoro nie zostało nam już nic do wierzenia, to czy wolno nam podważać coś, w co na nowo moglibyśmy uwierzyć?) była jednym z głównych wydarzeń Malta Festival Poznań 2018 – w listopadzie sztuka będzie miała swoją premierę w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.

14 listopada 2018 r.

Stanisław Lem

„Solaris" Lema zwycięzcą w plebiscycie słuchaczy Trójki14 listopada 2018 r.

„Solaris" Stanisława Lema zwyciężyło w plebiscycie słuchaczy Trójki „100 książek na 100-lecie niepodległości" na najważniejsze dzieła polskiej literatury po 1918 r. Na kolejnych miejscach znalazły się „Inny świat" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego i „Ferdydurke" Witolda Gombrowicza.

Polecane

Polecane