Wiadomości

26 września 2020 r.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, który zapowiedział swoje wystąpienie podczas koncertu.

Na PGE Narodowym koncert "Solidarni z Białorusią"26 września 2020 r.

Na PGE Narodowym w sobotę wieczorem rozpoczął się koncert solidarności Polaków z Białorusinami. Wystąpienie zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, a na scenie tego wieczoru wystąpią m.in. Grzegorz Markowski, Krzysztof Cugowski, Organek i zespół Enej, a także białoruskie gwiazdy jak bard Zmicier Wajciuszkiewicz czy zespoły Petlia Pristrastija i Nizkiz.

25 września 2020 r.

W piątek Olga Tokarczuk opublikowała na Facebooku wpis, w którym dziękuje radnym za wsparcie jej kandydatury. Podkreśliła, że czuje się zaszczycona tym wyróżnieniem, ale nie może go przyjąć

Olga Tokarczuk: Jestem zmuszona odmówić przyjęcia tytułu Honorowego Obywatela Dolnego Śląska25 września 2020 r.

Noblista Olga Tokarczuk zapowiedziała w piątek, że nie przyjmie nadanego jej przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego tytułu Honorowego Obywatela Dolnego Śląska. „Wyróżnienie to, zamiast być radosnym świętowaniem poczucia wspólnoty, stanowi ilustrację bolesnego rozdarcia naszego społeczeństwa” - wskazała pisarka.

24 września 2020 r.

Lublin: „Konfrontacje Teatralne” - od piątku24 września 2020 r.

Premierowe przedstawienia nawiązujące do pandemii, nowatorskie projekty teatralne, spektakle na podstawie literatury rosyjskiej znalazły się w programie festiwalu „Konfrontacje Teatralne”, który rozpocznie się w piątek w Lublinie.

Polecane

Polecane