Wiadomości

13 lipca 2020 r.

Tego dnia po raz pierwszy będzie można skorzystać z nowych wersji prezentacji na ekspozycji stałej. Zostały one przygotowane w nowej szacie graficznej, posiadają nieprezentowaną do tej pory ikonografię oraz zaktualizowane i rozbudowane teksty. Multimedia będą dostępne w dwóch językach: polskim i angielskim.

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie będzie ponownie otwarte dla zwiedzających od 15 lipca w nowej odsłonie 13 lipca 2020 r.

Tego dnia po raz pierwszy będzie można skorzystać z nowych wersji prezentacji na ekspozycji stałej. Zostały one przygotowane w nowej szacie graficznej, posiadają nieprezentowaną do tej pory ikonografię oraz zaktualizowane i rozbudowane teksty. Multimedia będą dostępne w dwóch językach: polskim i angielskim - zachęca kierownictwo Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.

13 lipca 2020 r.

kelly preston

Zmarła aktorka Kelly Preston13 lipca 2020 r.

Amerykańska aktorka Kelly Preston, która zagrała w takich filmach jak "Jerry Maguire" i "Bliźniacy", zmarła w wieku 57 lat po dwuletniej walce z nowotworem piersi - poinformował w niedzielę w nocy czasu lokalnego na Instagramie jej mąż, aktor John Travolta.

10 lipca 2020 r.

W kwietnia 2019 roku Sąd Okręgowy w Warszawie przyznał Fundacji Malta kwotę 300 tys. zł wraz z odsetkami od Skarbu Państwa – Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w związku z niewypłaceniem w 2017 roku dotacji celowej na organizację Malta Festival Poznań 2017.

MKiDN wypłaci Fundacji Malta 300 tys. zł. Sąd oddalił apelację ministerstwa10 lipca 2020 r.

Sprawa niewypłaconej dotacji dla Festiwalu Malta przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego toczy się od 2017 r., kiedy jednym z kuratorów festiwalu był Oliver Frljić. Pozew w imieniu Fundacji Malta w 2018 r. na prośbę Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka złożyli adwokaci z kancelarii Hogan Lovells. W 2019 r. Malta wygrała w Sądzie Okręgowym w Warszawie, Ministerstwo złożyło apelację. W dniu 8 lipca 2020 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie na posiedzeniu niejawnym zdecydował o jej oddaleniu. Ministerstwo wypłaci Fundacji Malta 300 tys. zł.

10 lipca 2020 r.

Książka Geissler to Bezos bez retuszu

Bezos ze ściągniętymi majtkami. Recenzja książki Heike Geissler "Praca sezonowa. Miesiąc w Amazonie"10 lipca 2020 r.

Rzecz dzieje się w 2010 r. Kobieta po trzydziestce, by związać koniec z końcem, zatrudnia się do pracy sezonowej. Robota jest ciężka oraz frustrująca. Parę lat później pisze rodzaj listu do siebie, w którym wspomina doświadczenie. Kobieta jest pisarką i mieszka w Niemczech Wschodnich. Opisywaną firmą jest Amazon, którego założyciel Jeff Bezos stał się najbogatszym człowiekiem świata (jego majątek szacuje się na 166 mld dol.).

10 lipca 2020 r.

Bonowicz: Wojtyła wiedział doskonale, że ma do czynienia z księdzem ponadprzeciętnym. Z wybitnym, myślącym niezależnie intelektualistą, doskonale znającym współczesną filozofię, ale też z człowiekiem mającym wielki dar słowa, umiejącym się komunikować z ludźmi o bardzo różnych poglądach. Wojtyle nie przeszkadzało, że Tischner krytykował znaczną część myśli katolickiej w Polsce, a potem sam Kościół. Nigdy nie myślał o tym, żeby mu tego zakazać.

Bonowicz: Tischner dał nam wolność myślenia [WYWIAD]10 lipca 2020 r.

Dziś podziękowałbym księdzu profesorowi Józefowi Tischnerowi za wolność, którą mi dawał. Bo przy nim czuło się wolnym nawet w ponurych latach PRL-u. Dopóki mogliśmy myśleć, przestrzeń wolności istniała, a my mieliśmy nadzieję, że zmienimy świat – mówi Wojciech Bonowicz, autor książki „Tischner. Biografia”.

Polecane

Polecane