wycieczki

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wycieczki. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wycieczki.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kinowe nowości: „Maria, królowa Szkotów" i „Złe wychowanie Cameron Post"

  Kinowe nowości: „Maria, królowa Szkotów" i „Złe wychowanie Cameron Post"

  Najważniejszą kinową premierą weekendu jest z pewnością dramat historyczny „Maria, królowa Szkotów" o burzliwym życiu charyzmatycznej Marii Stuart. Ciekawym i wyczekiwanym obrazem jest również „Złe wychowanie Cameron Post". Miłośnikom mocnych wrażeń polecić można thriller „Kartoteka 64". Niezwykłą opowieścią jest film „Ága", który rozgrywa się w lodowej krainie, gdzieś na północy Jakucji. Na półce z lekką rozrywką znaleźć można „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3" oraz film przygodowy „O psie, który wrócił do domu".

  czytaj więcej

 • Nowy, mroczny film Larsa von Triera. „Dom, który zbudował Jack" [WIDEO]

  Nowy, mroczny film Larsa von Triera. „Dom, który zbudował Jack" [WIDEO]

  Nigdy nie spotkała go kara. Planowanie i wykonanie kolejnego zabójstwa jest dla niego jak komponowanie muzyki, malowanie obrazu lub inna twórczość. Traktuje siebie jak artystę w dziedzinie sztuki wyrafinowanych zabójstw.

  czytaj więcej

 • Sidney Polak: Nie jestem na tyle głupi, żeby się stoczyć

  Sidney Polak: Nie jestem na tyle głupi, żeby się stoczyć

  – Życie muzyka nie jest proste. poziom jest zdecydowanie większy niż kiedyś, instrumenty są bardziej dostępne i łatwiej jest też nauczyć się na nich grać. Kiedyś byłem jednym z trzech właścicieli perkusji na osiedlu Chomiczówka i wszyscy się znaliśmy – z Sidneyem Polakiem rozmawiamy o płycie "3", związkach muzyki z ekonomią, serwisowaniu samego siebie i muzyce, która go inspiruje.

  czytaj więcej

 • Zmiany w VAT. Ważne wyroki 2018 roku

  Zmiany w VAT. Ważne wyroki 2018 roku

  Liczba sporów sądowych z roku na rok nie spada, a rośnie. Potwierdzają to wstępne statystyki za 2018 r. Dla podatników liczy się jednak pewność prawa, a gwarantuje je m.in. orzecznictwo sądów. Oczywiście nie zawsze jest ono jednolite. W naszym podsumowaniu zwracamy więc uwagę na wyroki, które są wskazówką dla podatników co do tego, jak należy opodatkować różnego rodzaju zdarzenia, czynności, transakcje itd., a także te, które mogą zmienić dotychczasowe podejście sądów. Kładziemy więc nacisk na orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE, uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego, wyroki siedmiu sędziów, a także standardowe wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych.

  czytaj więcej

 • Wyrok TSUE w sprawie rozliczania VAT od zaliczek pogrąży branżę turystyczną [WYWIAD]

  Wyrok TSUE w sprawie rozliczania VAT od zaliczek pogrąży branżę turystyczną [WYWIAD]

  Touroperator zapłaci odsetki, gdy nie doszacuje marży, ale nie ma co liczyć na oprocentowanie, gdy ją przeszacuje - mówi w wywiadzie dla DGP

  czytaj więcej

 • Skazany za napady na banki wyszedł na wolność w grudniu 2018 r. Kim jest Stefan W.?

  Skazany za napady na banki wyszedł na wolność w grudniu 2018 r. Kim jest Stefan W.?

  Sprawca ataku na prezydenta Gdańska Stefan W. był wcześniej skazany na pięć i pół roku więzienia za cztery napady na banki z bronią w ręku. Napastnik zakończył odsiadywanie kary w grudniu 2018 r.

  czytaj więcej

 • SW: Zlecono analizę danych o sprawcy ataku na Adamowicza

  SW: Zlecono analizę danych o sprawcy ataku na Adamowicza

  W związku z atakiem na prezydenta Pawła Adamowicza dyrektor generalny Służby Więziennej zlecił analizę danych dotyczących 27-letniego sprawcy. Mężczyzna w grudniu 2018 r. opuścił zakład karny.

  czytaj więcej

 • Od dopłaty do wycieczki integracyjnej nie ma PIT

  Od dopłaty do wycieczki integracyjnej nie ma PIT

  Pracownicy, którzy dostają z funduszu socjalnego dofinansowanie do wycieczek turystycznych zorganizowanych przez biuro podróży, nie mają przychodu – stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

  czytaj więcej

 • Szkoła nie może żądać od rodzica dokumentu o niekaralności

  Szkoła nie może żądać od rodzica dokumentu o niekaralności

  Zaczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi doroczna akcja Zima w mieście, czyli bezpłatne zajęcia dla uczniów organizowane w placówkach oświatowych. Wychowawcy, którzy zajmują się dziećmi, muszą mieć aktualne zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego. Tego samego nie można jednak wymagać od rodziców czy dziadków, którzy chcą wspomóc profesjonalnych opiekunów podczas kilkugodzinnej wycieczki. Placówki, które się tego domagają, naruszają przepisy. Tak wynika ze stanowiska Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

  czytaj więcej

 • USA: Trump odwołał służbowy wyjazd Pelosi do Belgii, Egiptu i Afganistanu

  USA: Trump odwołał służbowy wyjazd Pelosi do Belgii, Egiptu i Afganistanu

  Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump odwołał w czwartek służbowy wyjazd przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi do Belgii, Egiptu i Afganistanu. Powodem tej decyzji jest trwający już 27 dni shutdown, czyli częściowe zawieszenie pracy rządu federalnego USA.

  czytaj więcej

 • Elektromobilność: Przyszłość będzie napędzana bateriami

  Elektromobilność: Przyszłość będzie napędzana bateriami

  Tak jak zwykłe auta nie jeździłyby bez ropy, tak samo elektryki nie ujadą daleko bez ogniw. Dlatego za kulisami premier kolejnych modeli samochodów z napędem elektrycznym odbywa się globalna rozgrywka o zasoby niezbędne do ich produkcji.

  czytaj więcej

 • Bieszczady: Drugi stopień zagrożenia lawinowego. Wiele szlaków nadal niedostępnych

  Bieszczady: Drugi stopień zagrożenia lawinowego. Wiele szlaków nadal niedostępnych

  Powyżej górnej granicy lasu w Bieszczadach obowiązuje drugi – w pięciostopniowej, rosnącej skali – stopień zagrożenia lawinowego. Wiele szlaków turystycznych w sobotę nadal było niedostępnych.

  czytaj więcej

 • Wenezuela: Kierownictwo banku centralnego zamierzał wywieźć do Moskwy 20 ton złota

  Wenezuela: Kierownictwo banku centralnego zamierzał wywieźć do Moskwy 20 ton złota

  Wenezuelski parlamentarzysta Jose Guerra oskarżył kierownictwo banku centralnego Wenezueli o próbę wywiezienia do Moskwy 20 ton złota z krajowych rezerw. Według niego złoto ma być wywiezione samolotem, który we wtorek przyleciał do Caracas.

  czytaj więcej

 • Anna Cieplak: „Lekki bagaż" jest książką niewygodną [WYWIAD]

  Anna Cieplak: „Lekki bagaż" jest książką niewygodną [WYWIAD]

  "Lekki bagaż" jest książką niewygodną. Czytając ją, myśli się: "to o mnie", a za chwilę: "nigdy bym tak nie zrobił". Moi bohaterowie stają przed problemami, poprzez które zaczynają postrzegać samych siebie inaczej - powiedziała PAP pisarka Anna Cieplak.

  czytaj więcej

 • Niełatwo o specjalistów, więc należy ich kształcić

  Niełatwo o specjalistów, więc należy ich kształcić

  PKN ORLEN działa w branżach, w których jednym z wyzwań kadrowych jest znalezienie pracowników o wysokich kwalifikacjach zawodowych. Jak skutecznie zapewnić zastępowalność i odpowiednie kompetencje na stanowiskach, na których fachowcy odchodzą na emeryturę? Na to oraz wiele pytań w dobie dzisiejszych wyzwań rynkowych odpowiadają sobie pracodawcy świadomie zarządzający kadrami i jednym z takich przykładów jest zadbanie o następców o wiele wcześniej.

  czytaj więcej

 • Sposób gromadzenia pieniędzy na budowę się nie zmieni [WYWIAD]

  Sposób gromadzenia pieniędzy na budowę się nie zmieni [WYWIAD]

  - Dzięki Deweloperskiemu Funduszowi Gwarancyjnemu dalej będzie możliwe finansowanie inwestycji pieniędzmi klientów, ale będą oni lepiej chronieni - mówi w wywiadzie dla DGP Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

  czytaj więcej

 • Poradnik dla pracodawcy. Jak formułować powód wypowiedzenia umowy

  Poradnik dla pracodawcy. Jak formułować powód wypowiedzenia umowy

  Wyniki sprzedaży to podstawowy wskaźnik funkcjonowania firm ze sfery finansów i handlu. Spadek sprzedaży stanowi zagrożenie nie tylko dla funkcjonowania pracodawcy, ale i dla stabilności zatrudnienia załogi. W związku z tym na pracowników niejednokrotnie narzucane są tzw. plany sprzedażowe. Przy czym się uważa, że jedynym obiektywnym miernikiem oceny działań pracownika zajmującego się sprzedażą jest ocena jego pracy przez pryzmat wyników. Są one rozliczane na przestrzeni miesiąca lub kwartału. Ich osiągnięcie przekłada się na otrzymywaną przez pracownika premię albo inny benefit, np. wycieczkę zagraniczną. Ale czy brak realizacji odpowiednich wyników sprzedaży może być przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę?

  czytaj więcej

 • Nauczyciel musi zapłacić 140 tys. zł za śmierć licealistów w lawinie. Trwa internetowa zbiórka

  Nauczyciel musi zapłacić 140 tys. zł za śmierć licealistów w lawinie. Trwa internetowa zbiórka

  Z inicjatywy grupy mieszkańców Tychów w internecie rozpoczęła się zbiórka pieniędzy dla emerytowanego nauczyciela, który 16 lat temu organizował wyprawę licealistów na Rysy, zakończoną śmiercią ośmiu osób w lawinie. Decyzją sądu geograf ma zapłacić 140 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz ojca dwóch ofiar.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej