sopot noclegi

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu sopot noclegi. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące sopot noclegi.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Weekend majowy. Ile zarobią polscy hotelarze?

  Weekend majowy. Ile zarobią polscy hotelarze?

  Majówka zbliża się wielkimi krokami. Czy ma ona wpływ na ceny polskich usług turystycznych? Czy hotelarze wykorzystają tę okazję, by zarobić więcej jak w przypadku Euro 2012? Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl sprawdziło ceny w noclegów w czasie długiego weekendu i okazało się, że nie zmieniły się one w dużych miastach, znacznie wzrosły natomiast w małych miasteczkach i miejscowościach typowo turystycznych.

  czytaj więcej

 • Majówka: Drogie bilety tanich linii lotniczych

  Majówka: Drogie bilety tanich linii lotniczych

  W okresie majówki, kiedy Polacy planują krótki odpoczynek bilety tanich linii lotniczych są wyższe nawet o 36 proc w porównaniu z przewoźnikami tradycyjnymi.

  czytaj więcej

 • Regiony nadmorskie w Polsce przyciągają w wakacje najwięcej turystów

  Regiony nadmorskie w Polsce przyciągają w wakacje najwięcej turystów

  Pobyt w regionach w pobliżu Bałtyku przyciąga w wakacje najwięcej turystów, ale także góry nie mogą narzekać na brak odwiedzających - wynika z analiz opartych na danych GUS dotyczących liczby udzielonych noclegów w miejscowościach wakacyjnych w ubiegłe wakacje.

  czytaj więcej

 • Ikea wybuduje 100 hoteli i sieć akademików w Europie. W tym w Polsce

  Ikea wybuduje 100 hoteli i sieć akademików w Europie. W tym w Polsce

  Ta inwestycja może zmienić mapę noclegową w Polsce. Szwedzki koncern meblowy Ikea, zapowiada, że wybuduje na świecie 100 hoteli, oraz sieć akademików studenckich. Hotele mają powstać m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Holandii oraz Niemczech - podaje serwis Ekonomia24.pl.

  czytaj więcej

 • Zobacz, ile Polacy zapłacili za zimowy wypoczynek podczas ferii

  Zobacz, ile Polacy zapłacili za zimowy wypoczynek podczas ferii

  Ferie zimowe dobiegły końca. Porównywarka ofert turystycznych KAYAK sprawdziła, które hotele w Polsce cieszyły się największą popularnością i ile średnio płacono w nich za nocleg.

  czytaj więcej

 • Majówka nad polskim morzem? Sprawdź ceny

  Majówka nad polskim morzem? Sprawdź ceny

  W tym roku wystarczą 3 dni urlopu i będziemy mogli się cieszyć 9-dniowym wypoczynkiem. Jeżeli zastanawiacie się nad pobytem nad polskim morzem portal www.czasnadmorze.pl przed rozpoczęciem tegorocznego najdłuższego weekendu sprawdza ceny noclegów na majówkę nad morzem. Podane ceny dotyczą 8-dniowego pobytu nad morzem (7 noclegów, dla dwóch osób ze śniadaniem wliczonym w cenę).

  czytaj więcej

 • Majówka w Polsce. Ile za nią zapłacimy?

  Majówka w Polsce. Ile za nią zapłacimy?

  Majówka każdego roku wiąże się ze zwiększoną aktywnością Polaków. Czy podróże oznaczają wyłącznie wyjazdy zagraniczne? Przeciwnie, z roku na rok coraz chętniej wykorzystujemy weekend majowy na podróże po naszym kraju – w stosunku do roku ubiegłego odsetek osób, które zdecydowały się na taki wyjazd zwiększył się o 7 proc. Dokąd jeździmy? Na jak długo? I ile to kosztuje? O tym wszystkim można przeczytać w raporcie przygotowanym przez serwis eSKY.pl

  czytaj więcej

 • Niemcy szturmują polskie sklepy. Tuż za nimi stoją Ukraińcy

  Niemcy szturmują polskie sklepy. Tuż za nimi stoją Ukraińcy

  Paliwo i papierosy wykupują przybysze z UE. Ci ze Wschodu sprzęt RTV, AGD, odzież i żywność

  czytaj więcej

 • Z szampanem na balu, w Berlinie czy na nartach? Sylwester first minute

  Z szampanem na balu, w Berlinie czy na nartach? Sylwester first minute

  Sylwestrowa noc to czas, który Polacy chcą spędzić inaczej niż pozostałe dni w roku. Oczywiście z obowiązkową butelką szampana. Miasta i miasteczka zapraszają mieszkańców na place i koncerty. Swojej okazji szukają także hotele, restauracje, kluby i biura podróży. Klienci nierzadko już wiele miesiący przed 31 grudnia szukają dla siebie i znajomych atrakcyjnej oferty. Internet zapełniają szampańskie promocje.

  czytaj więcej

 • Ostrożnie z nagłą zmianą miejsca pracy

  Ostrożnie z nagłą zmianą miejsca pracy

  Problem: Pracownik – magazynier nieoczekiwanie zgłasza, że nie będzie go w pracy. Nic się nie stanie, kiedy nieobecność trwa jeden dzień. A co, gdy nie będzie go nawet kilka miesięcy? Niektórzy pracodawcy radzą sobie w ten sposób, że przenoszą tymczasowo innego magazyniera (z innego miasta) na zwolnione stanowisko. Sprawa jest pilna, więc nie uruchamiają procedury wręczania wypowiedzenia zmieniającego, a w zamian korzystają z art. 42 par. 4 ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1502; dalej: k.p.). Czy słusznie? Zdania ekspertów są podzielone, a przepis jest niejednoznaczny. Artykuł 42 par. 4 k.p. nie mówi bowiem wprost o zmianie miejsca pracy. Wynika z niego tylko, że pracodawcy wolno w przypadkach uzasadnionych powierzyć pracownikowi inne zadania, niż te określone w umowie, ale tylko na okres 3 miesięcy w roku. I nie może to powodować obniżenia wynagrodzenia, a nowa praca musi odpowiadać kwalifikacjom podwładnego. Jeśli wszystkie te przesłanki zostaną spełnione, to wypowiedzenie zmieniające nie jest konieczne.

  czytaj więcej

 • Hoteli przybywa, ceny idą w dół

  Hoteli przybywa, ceny idą w dół

  Po dwóch latach zastoju branża znowu stawia na inwestycje. Chociaż rosnąca konkurencja oznacza spadek marż, na nasz rynek wybiera się sporo sieci dotychczas tutaj nieobecnych. Ruch napędzają turystyka i biznes

  czytaj więcej

 • 5 najpopularniejszych miejsc na oświadczyny

  5 najpopularniejszych miejsc na oświadczyny

  Firma Skyscanner postanowiła pomóc zakochanym i wskazała miejsca idealnie nadające się na oświadczyny. W tym celu przyjrzała się kierunkom popularnym wśród par i na podstawie zebranych danych, wybrała te, które w nadchodzących miesiącach powinny być świetnym wyborem.

  czytaj więcej

 • Analiza: W popularnych lokalizacjach turystycznych wynajęto już 85 proc. pokoi

  Analiza: W popularnych lokalizacjach turystycznych wynajęto już 85 proc. pokoi

  W popularnych miejscowościach turystycznych wynajętych jest już 85 proc. pokoi, a za dobę pobytu dwie osoby zapłacą przeciętnie 327 zł - wynika z analizy Open Finance. Największe obłożenie turystami odnotowano w Szklarskiej Porębie, Sopocie i Świeradowie Zdroju.

  czytaj więcej

 • Artur Andrus: Chałtura to nie wstyd [WYWIAD]

  Artur Andrus: Chałtura to nie wstyd [WYWIAD]

  - Byłem kiedyś konferansjerem na plenerowym koncercie. Obok było wesołe miasteczko. Poszedłem je obejrzeć, a przy karuzeli napis: „Podczas występu artystów karuzela gratis”. Uważam, że to powinien być standard - mówi Artur Andrus w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

  czytaj więcej

 • Na majówkę jeździmy parami

  Na majówkę jeździmy parami

  Prawie 60 proc. Polaków na tegoroczny długi majowy weekend wybierze się z tylko jedną osobą towarzyszącą. Poza miejscem zamieszkania najczęściej planuje spędzić trzy noce – wynika z danych zebranych przez portal Noclegowo.pl.

  czytaj więcej

 • Kierunki wakacyjnych podróży Polaków: Bałtyk wygrywa z górami

  Kierunki wakacyjnych podróży Polaków: Bałtyk wygrywa z górami

  Kurorty nadmorskie cieszą się ponad pięciokrotnie większym zainteresowaniem od kierunków górskich – wynika z danych zebranych przez serwis Noclegowo.pl. Mazury znalazły się na podium, ale z najsłabszym wynikiem.

  czytaj więcej

 • Wyroki podatkowe, na które czekamy w 2019 roku

  Wyroki podatkowe, na które czekamy w 2019 roku

  Na rozstrzygnięcie TSUE oczekują m.in. podatnicy, którzy chcieliby skorzystać z ulgi na złe długi i ze stawki 0 proc. VAT w eksporcie. NSA natomiast zajmie się podatkiem od najmu nieruchomości na doby, zawiadomieniami o zawieszaniu terminu przedawnienia i 50-proc. kosztami uzyskania przychodu

  czytaj więcej

 • Nowe oblicze polskiej turystyki. W kurortach będzie więcej luksusowych noclegów

  Nowe oblicze polskiej turystyki. W kurortach będzie więcej luksusowych noclegów

  Polska baza hotelowa w popularnych miejscowościach wypoczynkowych zmienia oblicze. Niedługo może się upodobnić do tej spotykanej na greckim czy hiszpańskim wybrzeżu.

  czytaj więcej

 • Nie taki sezon straszny, jak go malują. Branża turystyczna podsumowuje wakacje w Polsce

  Nie taki sezon straszny, jak go malują. Branża turystyczna podsumowuje wakacje w Polsce

  Niskie temperatury i deszcz w lipcu, później sinice i pogodowa huśtawka – tegoroczne lato nie rozpieszcza polskiej branży turystycznej. Ostatecznie jednak sezon trzeba zaliczyć do udanych – podsumowują kończące się wakacje eksperci platformy Noclegi.pl. Z ich raportu wynika, że straty z zimnego lipca pokrył drogi sierpień. Przynajmniej nad morzem.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej