farmacja studia podyplomowe

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu farmacja studia podyplomowe. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące farmacja studia podyplomowe.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Szpitale z długami zostaną spółkami. Do lekarza zapiszemy się w internecie

  Szpitale z długami zostaną spółkami. Do lekarza zapiszemy się w internecie

  Dzisiaj Sejm zajmuje się 8 projektami ustaw z tzw. pakietu zdrowotnego. Szpitale nie będą mogły się zadłużać, a kolejki do specjalistów i na zabiegi skrócą się. Nawet 800 mln zł będzie kosztować informatyzacja placówek ochrony zdrowia.

  czytaj więcej

 • Uniwersytet Jagielloński uruchamia studia z enologii - wiedzy o winie

  Uniwersytet Jagielloński uruchamia studia z enologii - wiedzy o winie

  2-semestralne studia podyplomowe z zakresu enologii, czyli wiedzy o winie, uruchamia w tym roku akademickim Wydział Farmaceutyczny Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

  czytaj więcej

 • Polacy piją więcej wina i uczą się o nim na studiach

  Polacy piją więcej wina i uczą się o nim na studiach

  W kraju działa już 12 winnic produkujących trunek na sprzedaż. Zapotrzebowanie na ekspertów od produkcji i sprzedaży wina jest tak duże, że na Uniwersytecie Jagiellońskim ruszą w lutym podyplomowe studia z enologii.

  czytaj więcej

 • Jaki kierunek studiów wybrać? Sprawdź ofertę uczelni

  Jaki kierunek studiów wybrać? Sprawdź ofertę uczelni

  W roku akademickim 2012/2013 uczelnie będę borykać się z mniejszą liczbą studentów. Aby przyciągnąć absolwentów szkół średnich szkoły wyższe proponują nowe kierunki studiów, stawiają na rozwój naukowy i poprawę jakości kształcenia. Sprawdź ofertę edukacyjną w poszczególnych miastach.

  czytaj więcej

 • Zatrudnienie studenta zyskowne dla obu stron

  Zatrudnienie studenta zyskowne dla obu stron

  Umowa-zlecenie zawierana z uczniami lub studentami do 26. roku życia jest bardzo chętnie wykorzystywaną formą zatrudniania. Ta elastyczna forma pracy nie wiąże się z żadnymi obciążeniami składkowymi na rzecz ZUS – ani dla zleceniobiorcy, ani dla zatrudniającej go firmy.

  czytaj więcej

 • Kiedy firma płaci składki za studenta

  Kiedy firma płaci składki za studenta

  Przedsiębiorcy zatrudniający pracowników sezonowych muszą sprawdzić, czy studenci zainteresowani podjęciem pracy mają ukończone 26 lat. Jeśli przekroczyli ten wiek, obowiązkowe jest odprowadzenie daniny do ZUS.

  czytaj więcej

 • Unia pomoże wyposażyć zawodówki

  Unia pomoże wyposażyć zawodówki

  W nadchodzącym roku szkolnym przeszkolimy ok. 18 tys. nauczycieli gimnazjów pod kątem doradztwa zawodowego - mówi w wywiadzie dla DGP Tadeusz Sławecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

  czytaj więcej

 • Pierwsza praca studenta - jaka umowa jest najbardziej korzystna?

  Pierwsza praca studenta - jaka umowa jest najbardziej korzystna?

  Pracodawca, zatrudniając studenta, nie zawsze jest zwolniony z odprowadzania składek na ubezpieczenie społeczne do ZUS.

  czytaj więcej

 • Uczelnia pomoże znaleźć pracę

  Uczelnia pomoże znaleźć pracę

  Właśnie rozpoczęłam studia. Wiele ostatnio słyszałam w mediach, że uzyskanie dyplomu szkoły wyższej nie gwarantuje pracy i rośnie liczba absolwentów, którzy nie mogą jej znaleźć. Dlatego, aby zwiększyć swoje szanse na rynku, chciałabym uzyskać doświadczenie zawodowe już w trakcie nauki. Jak to zrobić na studiach – zastanawia się pani Joanna.

  czytaj więcej

 • Lekarze będą gorzej wykształceni

  Lekarze będą gorzej wykształceni

  Zdaniem samorządu lekarskiego i prawników resort zdrowia musi zobowiązać studentów medycyny do tajemnicy lekarskiej i zapewnić im dostęp do dokumentacji pacjentów

  czytaj więcej

 • Homeopatia, znachorstwo czy medycyna

  Homeopatia, znachorstwo czy medycyna

  Mam bliźniaki. Dopóki nie poszły do przedszkola, chowały się zdrowo. Wraz z początkiem życia społecznego zaczęły się kłopoty: jak nie jedno chorowało, to drugie. Musiałam zrezygnować z pracy, żeby zajmować się dziećmi. Lekarze mieli tylko jedną propozycję: antybiotyk. Doszło do tego, że stał się on niemal składnikiem diety. Wystraszyłam się. Wtedy koleżanka poradziła mi konsultacje u lekarki stosującej homeopatię. Po dwóch miesiącach – jak ręką odjął. Odstawiliśmy antybiotyki od razu, dzieci zdrowe, odporniejsze. Może wyrosły po prostu z czasu chorób, a może homeopatia pomogła. Kiedy jednak poszliśmy do pediatry na kolejny bilans, lekarka zrugała nas, że poddajemy się szarlatanerii i że homeopatia z medycyną nie ma nic wspólnego, wręcz powinna być zakazana. – Nie wiem, co mam o tym myśleć. – opowiada pani Agnieszka. – Jaki jest jej status prawny w Polsce – pyta czytelniczka

  czytaj więcej

 • Czy przedsiębiorcy muszą ubezpieczać studentów pracujących w czasie wakacji

  Czy przedsiębiorcy muszą ubezpieczać studentów pracujących w czasie wakacji

  Przedsiębiorcy zatrudniający pracowników sezonowych muszą sprawdzać, czy studenci zainteresowani podjęciem u nich pracy ukończyli 26 lat. Jeśli bowiem przekroczyli ten wiek, obowiązkowe jest odprowadzenie daniny do ZUS

  czytaj więcej

 • Każdy może być masażystą. Brakuje kontroli nad kompetencjami fizjoterapeutów

  Każdy może być masażystą. Brakuje kontroli nad kompetencjami fizjoterapeutów

  Pan Zbigniew miał latem poważny wypadek. Złamanie, zwichnięcie, potłuczenia. Spędził pewien czas w szpitalu, udało mu się stanąć na nogi. Teraz jednak czeka go długa rehabilitacja. Ogromne kolejki do gabinetów fizjoterapeutów publicznej służby zdrowia nie rokują dobrze. – Nie chcę i nie mogę czekać pół roku na zabiegi, bo przez ten czas stracę sprawność do reszty. Muszę zacząć ćwiczenia i masaże już dziś. Dlatego postanowiłem skorzystać z prywatnego gabinetu. Trudno, zapłacę za pomoc. Ale gdy rozpocząłem poszukiwania, poczułem się zagubiony. Ofert i reklam jest mnóstwo, ale opieka fizjoterapeuty to nie zakup marchewki. Jak sprawdzić, że mam do czynienia z prawdziwym specjalistą, a nie jakimś hochsztaplerem – zastanawia się czytelnik

  czytaj więcej

 • Pracodawca nie zawsze jest zwolniony: Kiedy firma musi zapłacić składki za studenta

  Pracodawca nie zawsze jest zwolniony: Kiedy firma musi zapłacić składki za studenta

  Pracodawca nie zawsze jest zwolniony z opłacania składek do ZUS za zatrudnianego pracownika-studenta.

  czytaj więcej

 • Koniec niskich składek od zleceń [20 PYTAŃ I ODPOWIEDZI]

  Koniec niskich składek od zleceń [20 PYTAŃ I ODPOWIEDZI]

  Na nowych regulacjach, które wejdą w życie 1 stycznia 2016 r., zyskają osoby, które, pracując dotychczas na niskopłatnych zleceniach, nie miały szans na zasiłek ani na minimalną emeryturę.

  czytaj więcej

 • Badania krwi pod większą kontrolą

  Badania krwi pod większą kontrolą

  W resorcie zdrowia zaczynają się prace nad regulacjami, które mają poprawić jakość diagnostyki laboratoryjnej.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej