"Miłość po dwóch stronach Atlantyku " w reżyserii Bożenny 'Bo' Intrator to teatr niezwyczajny, z motywem przewodnim, który wciąż jest zaczarowanym tabu. Spektakl oswaja i odczarowuje temat starości. Jest częścią projektu, któremu w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych towarzyszy kampania społeczna #MiłośćPoDwóchStronach dedykowana sztuce. Premiera 30 września na scenie Spektaklove w Małej Warszawie.

Dwie siostry żyją daleko od siebie - Michalina, malarka w Wiedniu i Dorotka, menedżerka dużej firmy w Stanach Zjednoczonych. Ich dopiero co emerytowana Mama większość roku spędza na Florydzie z Dorotką, a letnie miesiące w Polsce. Nagle zaczyna mieć problemy ze wzrokiem… Nowa sytuacja zmusza do przeorganizowania życia całej rodziny. Po wypróbowaniu różnych opcji, Michalina, niechętnie, przeprowadza się do Polski, żeby zająć się matką, z którą od dziecka lepszy związek miała Dorotka.

Bożenna ‘Bo’ Intrator – autorka, reżyserka i producentka, tak mówi o sztuce: „Miłość po dwóch stronach Atlantyku” to spektakl z misją, współbrzmiący z kampanią społeczną #MiłośćPoDwóchStronach. To także a może przede wszystkim dramat o miłości, o różnych jej rodzajach, o rodzinie rozrzuconej po świecie, o siostrach i ich partnerach, którzy muszą się zmierzyć z problemami wynikającymi z faktu, że ich matka, która wciąż powinna być w pełni sił, wymaga stałej opieki. O miłości, która jest w stanie pokonać wiele... To bardzo aktualna, piękna i zarazem trudna oraz burzliwa historia rodziny rozrzuconej po dwóch stronach Atlantyku, pokazująca relacje córek oraz ich mężów z matką. Historia, w której jak w tafli dzielącego bohaterów oceanu odbijają się fragmenty ich dotychczasowego życia. To opowieść o tym, co naprawdę ważne, o naszych najbliższych, o elementarnych uczuciach i więzach rodzinnych, które okazują się silniejsze od wszystkiego. Razem odpowiemy sobie na pytanie „czym jest szczęście”.

OBSADA

Ewa Szykulska – Mama

około siedemdziesiątki, widać, że była bardzo atrakcyjną kobietą. Emerytowana nauczycielka matematyki i wychowania plastycznego, w młodości chciała zostać malarką. Mieszka na Florydzie i w Polsce.

Olga Borys – Dorotka

kobieta, 35 - 40 lat, bardzo szczupła i zadbana. Od siedemnastu lat mieszka w USA. Menedżerka w dużej firmie produkującej zabawki dla dzieci

Karolina Porcari – Michalina

atrakcyjna kobieta około czterdziestki, siostra DOROTKI. Malarka i fotografka, mieszkała w USA i w Austrii, ale będzie zmuszona wrócić do Polski.

Sebastian Cybulski – Adrian

mężczyzna krótko przed czterdziestką. Pianista, kompozytor, związany od 7 lat z MICHALINĄ. Urodził się w Warszawie i tam spędził dotychczasowe życie.

Adam Krawczuk - Markmężczyzna około czterdziestki, mąż DOROTKI. Przystojny, agent nieruchomości na Florydzie, były mistrz Ameryki Północnej juniorów.

Kostiumy - Elżbieta Radke

Scenografia - Marta Dąbrowska-Okrasko

Muzyka - Chris Rafael Wnuk

Autorzy piosenek: Bożenna Intrator, Ira Rosoff, Charles Duffy

Produkcja: Stowarzyszenie Akademia Wilanowska w kooperacji z TITO / SpektakLove

Koordynator produkcji: Witold Płusa

Projekty graficzne: Artur Krutowicz i Bożenna Intrator

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu