Prapremiera spektaklu odbyła się w marcu 1999 roku. Od tego czasu nieprzerwanie prezentowany jest na Dużej Scenie teatru. Do tej pory wystawiony został już 1222 razy. Teraz pokazany ma być po raz 1223, 1224 i 1225.

Fabuła przedstawienia jest nietuzinkowa. W mieszkaniu sąsiadującym z salonem fryzjerskim "Szalone nożyczki", prowadzonym przez najlepszego stylistę fryzur w mieście, Tonia Wziętego, zostaje popełniona zbrodnia. To może zniszczyć reputację słynącego z doskonałej obsługi i profesjonalnych usług mistrza grzebienia i nożyczek. Podejrzani są zarówno pracownicy salonu, jak i jego klienci. I wtedy do akcji wkraczają widzowie, którzy biorą czynny udział w śledztwie, wskazują winnego i decydują o zakończeniu sztuki.

Interaktywna formuła spektaklu powoduje, że jego fabuła nigdy nie jest do końca taka sama.

Reklama

W ub. tygodniu rząd zapowiedział otwarcie od 12 lutego - warunkowo na dwa tygodnie - m.in. kin, teatrów, filharmonii i oper.

Zgodnie z rządowymi zaleceniami, we wznawiających działalność instytucjach musi być przestrzegany reżim sanitarny: limity publiczności do 50 proc. wypełnienia widowni, maseczki, dystans i mycie rąk. Goście teatru będą też proszeni o wypełnienie oświadczeń dotyczących stanu zdrowia.