"Osoby, które widziały poprzedni spektakl zatytułowany +Fatalista+ teraz będą mogły poznać dalsze losy bohaterów, a dla tych, dla których tytuł jest nowy, pierwotna historia Lei i Beniamina zostanie przedstawiona w I akcie" - napisała Doboszyńska.

Przypomniała, że "małżeństwo Lei i Beniamina poznajemy, gdy mąż wraca do domu ze śladem szminki na policzku i stanowczo odmawia zjedzenia szabasowego rosołu żony", co więcej "kobietę tego samego dnia po południu widziano w męskim towarzystwie w znanej warszawskiej kawiarni".

"W Fataliście. Singerowskiej historii w V aktach dowiadujemy się nie tylko jak wyglądał wieczór, podczas którego para wyjaśniała kilka spraw swojego życia, ale też dzięki wizycie niespodziewanych gości w mieszkaniu Lei i Beniamina na Krochmalnej odkrywamy przeszłość i przyszłość żydowskiego małżeństwa" - czytamy w zapowiedzi.

Reklama

Jak wyjaśniła Doboszyńska, "Tadeusz Słobodzianek, laureat literackiej nagrody Nike za dramat Nasza klasa, opowiada o związku syna rabina i córki kupca, których losy wpisują się w historię przed- i powojennych dziejów Żydów i Polaków". "Portretuje Warszawę lat trzydziestych XX w. i narastającą z czasem atmosferę niepokoju. Tworzy opowieść, w której romanse bohemy artystycznej i małżeńskie intrygi splatają się z losami świata" - dodała.

W obsadzie spektaklu znaleźli się, m.in.: Magdalena Czerwińska, Robert T. Majewski, Grzegorz Małecki (gościnnie), Anna Gajewska / Anna Moskal, Piotr Siwkiewicz i Anna Gorajska.

Reklama

Więcej informacji o przedstawieniu znaleźć można na stronie: www.teatrdramatyczny.pl/fatalista-singerowska-historia-w-v-aktach.

Teatr Dramatyczny zapowiedział, że w lutym zaprezentuje trzy premiery.

Już 19 lutego na Scenie im. H. Mikołajskiej odbędzie się premiera "Kruka z Tower" Andrieja Iwanowa w reż. Aldony Figury.

"Nastoletni Kostia (Konrad Szymański) po śmierci ojca żyje w konflikcie z matką (Katarzyna Herman). Wolny czas spędza przed komputerem, pała nienawiścią do świata i rodziny. Matka, zaniepokojona jego stanem, postanawia przeprowadzić niecodzienny eksperyment. Tworząc fałszywe konto na Facebooku, nawiązuje z synem kontakt, którego nie doświadcza w rzeczywistości" - czytamy w zapowiedzi.

"Wirtualna relacja pomiędzy +Toffi+ a +Krukiem z Tower+ przeradza się w szczerą rozmowę samotnych osób tęskniących za normalnością. Jednak czy ryzykowna gra, którą podejmuje matka, aby odzyskać syna, ma szansę przerodzić się w prawdziwą więź?" - napisano na stronie teatru.

Więcej informacji o spektaklu znaleźć można na stronie: www.teatrdramatyczny.pl/kruk-z-tower.

26 lutego na Małej Scenie zaplanowano premierę "Pani Dalloway" Virginii Woolf w reż. Magdaleny Miklasz. Jak wyjaśniono, "jest to pierwsza w Polsce adaptacja sceniczna tej powieści".

Wystąpią Anna Stela jako Virginia i Agnieszka Roszkowska w roli Klarysy Dalloway oraz: Waldemar Barwiński, Anna Gorajska, Marcin Sztabiński, Weronika Krystek, Marcin Wojciechowski i Anna Szymańczyk.

Więcej o spektaklu przeczytać można na stronie: www.teatrdramatyczny.pl/pani-dalloway.

"W związku z ogromnym zainteresowaniem walentynkowym terminem Fatalisty. Singerowskiej historii w V aktach, na który to spektakl bilety zostały już wyprzedane, miło mi poinformować, że 14 lutego o godz. 17 zagramy również spektakl Sługa dwóch panów" - poinformowała Doboszyńska.

Bilety dostępne są na stronie www.bilety.teatrdramatyczny.pl oraz w kasach teatru.

Jak wyjaśniła Doboszyńska, "ponadto w lutym będzie można zobaczyć w Dramatycznym +Hamleta+ W. Szekspira w reż. T. Bradeckiego, I że cię nie opuszczę G. Watkinsa w reż. A. Figury, Protest V. Havla w reż. A. Figury oraz Bent M. Shermana w reż. N. Ringler".

Pełen repertuar znajduje się na stronie: www.teatrdramatyczny.pl/repertuar.