Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku (Mazowieckie), w związku z przerwą w działalności tego typu placówek, wymuszoną obostrzeniami pandemii koronawirusa, przygotował dla widzów repertuar, który dostępny będzie w internecie na jego kanałach społecznościowych do końca grudnia.

Anonsując w czwartek internetowy projekt, płocki Teatr Dramatyczny poinformował, że pierwszym spektaklem w tym cyklu będzie „Poskromienie złośnicy” Szekspira w reżyserii Marka Mokrowieckiego. To wielokrotnie nagradzane przedstawienie zostanie opublikowane na kanale YouTube płockiej sceny 27 listopada i będzie tam dostępne do 30 listopada.

Jak zapowiedział Teatr Dramatyczny w Płocku, wśród spektakli w zapisie wideo, które pojawią się w internecie, znajdą się też kolejno: „Pchła Szachrajka”, „Proces”, „Wujaszek Wania” oraz „Opowieść wigilijna”, którą widzowie będą mogli obejrzeć od 21 do 28 grudnia.

W ramach projektu, także w internecie, tym razem na profilu płockiej sceny na Facebooku, odbywać się będą transmisje online spotkań i dyskusji tematycznych z twórcami poszczególnych spektakli. W przypadku „Poskromienia złośnicy” mowa będzie „O walce płci” – 3 grudnia. W nawiązaniu do „Pchły Szachrajki” tematem będzie „Chcecie bajki, oto bajka” – 10 grudnia. „Człowiek i władza” to motyw wiodący, który pojawi się z kolei przy okazji „Procesu” – 17 grudnia.

„Kwarantannę lub izolację czas spędzić w doborowym towarzystwie, bez narażania siebie i innych. Zamiast teatralnego fotela proponujemy Państwu własną kanapę” – zaprasza na internetowe wydarzenia płocka scena. „Spektakle będą udostępniane bezpłatnie, ale jeśli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć nasz Teatr darowizną, to też istnieje taka możliwość” – podkreślono w informacji. Szczegóły, w tym dotyczące repertuaru, dostępne są na internetowej stronie https://www.teatrplock.pl.

Teatr Dramatyczny w Płocku zaznaczył, że oprócz projektu internetowej edycji spektakli w zapisie wideo i spotkań online z twórcami, przygotowuje się jednocześnie do wznowienia działalności scenicznej. Jak podał, aktualnie odbywają się tam próby do nowych premier - „Wszystko o mężczyznach” Miro Gavrana w reżyserii Krzysztofa Prusa oraz „Zamknij oczy i myśl o Anglii” Johna Chapmana i Anthony’ego Marriotta w reżyserii Stefana Friedmanna. Przedstawienia te, jeżeli pozwoli na to sytuacja związana z pandemią koronawirusa i ewentualne znoszenie obostrzeń, mają pojawić się na płockiej scenie z początkiem 2021 r.