Wszyscy żyjący członkowie grupy Monty Python wystąpią wspólnie w przedstawieniu scenicznym - informuje BBC.

- Zbieramy się i robimy przedstawienie. To się dzieje na prawdę - powiedział Terry Jones. - Jestem bardzo podekscytowany. Mam nadzieję, zarobimy dużo pieniędzy i będę w stanie spłacić mój kredyt - dodał. Plany zostaną oficjalnie ogłoszone na specjalnej konferencji w Londynie.

W przedstawieni wystąpią wszyscy żyjący członkowie oryginalnego składu grupy Monty Python: John Cleese, Eric Idle, Terry Gilliam, Michael Palin i Terry Jones. Szósty członek grupy Graham Chapman zmarł w 1989 roku.

W tym roku producent filmu "Monty Python i Święty Graal" Mork Forstater wygrał sprawę w Sądzie Najwyższym w sprawie praw do zysków z musicalowej wersji filmu, która jest wystawiana na scenie od 2005 roku. Producent żądał ponad 200 tysięcy funtów.

Monty Python jest znany z komediowego serialu telewizyjnego "Latający cyrk Monty Pythona", który był emitowany przez BBC w latach 1969-1974. Członkowie grupy mają również na koncie filmy pełnometrażowe m.in. "Monty Python i Święty Graal", "Żywot Briana" i "Sens życia według Monty Python". Ostatni raz grupa wystąpiła wspólnie w 1998 roku podczas festiwalu komediowego w Aspen. Występ został zarejestrowany i pojawił się również na DVD.