1 kwietnia w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi premiera spektaklu "Czarownice z Salem" w reżyserii Mariusza Grzegorzka. Spektakl to efekt intensywnej współpracy Teatru Jaracza i Szkoły Filmowej w Łodzi.

"Żyjemy w jakimś dziwnym świecie. Jesteśmy udręczeni. Ludzie się paranoizują, drzewa się przewracają, wszyscy kłamią. Wydaje mi się, że potrzebny był mnie, moim aktorom, a może także Państwu jakiś skuteczny seans terapeutyczny, który pozwoliłby chociaż na moment to wszystko odegzorcyzmować" - tak na spektakl zaprasza Mariusz Grzegorzek, reżyser a jednocześnie rektor Szkoły Filmowej w Łodzi.

W spektaklu na podstawie znakomitego tekstu Arthura Millera spotkają się aktorzy Teatru Jaracza, aktorzy - wykładowcy Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej oraz studentki Wydziału. "To wspaniałe uczucie grać ze swoimi studentami - mówi Zofia Uzelac, dziekan Wydziału Aktorskiego, w spektaklu - Rebeka Nurse. - To niezwykła przygoda. Zawsze może wydarzyć się coś, co jest trudne, co człowieka obnaża. Zastanawiałam się, czy wypada żeby ktoś, kto uczy, pokazywał swoje słabości. Ale ogromna siła jest w tym, aby się tego nie wstydzić".

Tekst Arthura Millera to jedno z najważniejszych dzieł dramatycznych XX wieku, w którym proces religijny sprzed trzystu lat staje się pretekstem do dyskusji o współczesnych mechanizmach manipulacji i sprawowania władzy. W obsadzie spektaklu "Czarownice z Salem" m.in. Agnieszka Więdłocha, wykładowcy Wydziału Aktorskiego - Ireneusz Czop, Zofia Uzelac (dziekan Wydziału), Michał Staszczak (prorektor Szkoły) oraz studentki: Izabella Dudziak, Anna Paliga, Paulina Walendziak i Elżbieta Zajko. Mariusz Grzegorzek odpowiada za reżyserię, adaptację tekstu, kostiumy, scenografię i projekcje. Reżyseria światła: wybitna autorka zdjęć filmowych, wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi - Jolanta Dylewska.

Zobacz zwiastun spektaklu: https://www.youtube.com/watch?v=LdYZPsRPB18

Zaproszenie reżysera: https://www.youtube.com/watch?v=MUSX_JjG-tk&t=9s

Profil spektaklu na FB: www.facebook.com/czarownicezsalem

KONTAKT:

Barbara Grzegorzek - koordynacja projektu

tel. kom. +48 600 377 728

e-mail: bgrzegorzek@filmschool.lodz.pl

-

Jolanta Kolano

Rzecznik Szkoły Filmowej w Łodzi

tel. kom. +48 600 389 062

e-mail: jkolano@filmschool.lodz.pl

Źródło informacji: Szkoła Filmowa w Łodzi