TEATR | 29 i 30 maja oraz 18 czerwca na scenie teatrgalerii Studio – „Herosi transformacji i miecz Chrobrego”, czyli jubileuszowy, trzydziesty spektakl Pożaru w burdelu. Pierwszy raz w historii światowego teatru na jednej scenie - w okrutnej bitwie zetrą się dwa spektakle. Dwie historie. Dwie wizje Polski. Czy uda się pogodzić zwaśnione burdelfrakcje i stworzyć jeden musical? Czy jednak dojdzie do rozlewu krwi? Jeszcze więcej seksu. Jeszcze więcej przemocy. Jeszcze większy Burdel.

Polscy Avengersi powracają w najbardziej krwawym show w historii Pożaru w burdelu! Jak co roku 4 czerwca herosi transformacji spotykają się w podziemiach SGH, aby świętować rocznicę odzyskania wolności. Impreza przypomina stypę, pijani herosi udają się więc do burdelu artystycznego, gdzie Balcero najpierw chce się bić, a potem wyznaje neoliberalne grzechy księdzu Markowi.

Jako pokutę ma zadośćuczynić ofiarom transformacji i przepracować rok w instytucji kultury. Balcero zostaje zatrudniony jako manager kultury w burdelu artystycznym, tworzy plan transformacji burdelu w neoliberalną machinę musicalową, chce wystawić broadwayowski musical o Lechu Wałęsie z Burdeltatą w roli głównej. W Burdeltrupie dochodzi do rozłamu: kurwoartyści pod wodzą Burdelmamy w proteście przeciw planowi Balcero robią narodowy musical o Bolesławie Chrobrym. Neoliberalna rockopera kontra średniowieczny musical. Syn przeciw matce. Żona przeciw mężowi. Burdel przeciw burdelowi.

Najlepszy towar w mieście:

Monika Babula, Karolina Czarnecka, Maria Maj, Lena Piękniewska, Agnieszka Przepiórska, Tomasz Drabek, Andrzej Konopka, Krzysztof Kostera, Mariusz Laskowski, Maciej Łubieński, Wojan Trocki

Burdelband: Wiktor Stokowski, Michał Górczyński/Bolo Jezierski, Marcin Wippich, Maciej Łubieński

Scenografia: Marta Kodeniec

Kostiumy: Diana Szawłowska

Choreografia: Bartosz Figurski

Charakteryzacja: Beata Borowska, Weronika Piechota

Światło: Tadeusz Perkowski

Dźwięk: Mateusz Skalski

Inspicjent: Maksymilian Dobrzyński

Scenariusz: Maciej Łubieński, Michał Walczak

Muzyka: Wiktor Stokowski&Michał Górczyński

Reżyseria: Michał Walczak

Spektakl nagrodzony GrandPrix i Nagrodą Publiczności na Festiwalu Talia 2016. Spektakl zakwalifikował się do finału 23. Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej