TEATR | W małżeństwie Michaela i Ulrike panuje pozorny porządek. On zatraca się w pracy lekarza, ona jest asystentką skandalizującego artysty. Mają dorastającego syna, dla którego nie mają czasu i dom, który również wymaga uwagi. Zatrudniają więc pomoc. Pojawienie się Jessiki jest jak podpalenie lontu pod ich światem. Wybuchają konflikty, które weryfikują rodzinne relacje i deklarowane wartości.

W Teatrze Dramatycznym trwają próby do „Plastików” współczesnego niemieckiego dramatopisarza Mariusa von Mayenburga, autora między innymi „Męczenników” i „Ognia w głowie”. Premiera spektaklu w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza i przekładzie Karoliny Bikont odbędzie się 2. czerwca na Scenie im. Haliny Mikołajskiej.

Świat współczesnych mieszczan opisany w „Plastikach” jest straszny i śmieszny zarazem. Marius von Mayenburg stawia ostre diagnozy społeczne nie oszczędzając współczesnych artystów.

W spektaklu zobaczymy aktorów Teatru Dramatycznego – Magdalenę Smalarę, Waldemara Barwińskiego i Sławomira Grzymkowskiego oraz gościnnie Karolinę Bacię i Kamila Szklanego.

Reklama

reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
przekład: Karolina Bikont
scenografia/kostiumy: Aneta Suskiewicz
muzyka: Piotr Łabonarski


www.bilety.teatrdramatyczny.pl