Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy stworzył platformę do transmisji swoich spektakli w internecie. Pierwszym pokazem online będzie "Tajny dziennik" Mirona Białoszewskiego w reż. Wojciecha Urbańskiego.

Teatr Dramatyczny rozpoczął realizację profesjonalnych nagrań spektakli w celu prezentowania ich publiczności online. Na stronie teatru została stworzona sekcja "online", która przekierowuje użytkowników na platfomę VOD.

Pierwszym spektaklem, który zostanie zaprezentowany online jest "Tajny dziennik" Mirona Białoszewskiego w reż. Wojciecha Urbańskiego.

W obsadzie: Michał Piela, Robert Majewski, Henryk Niebudek, Piotr Siwkiewicz. Adaptacja: Elżbieta Chowaniec i Wojciech Urbański. Muzyka: Marcin Masecki.

"Tajny dziennik wciąż jest tajemniczy. Przejmujący, mistyczny, złośliwy, pełen życia i przeczuć końca. Wydano go dopiero kilkadziesiąt lat po jego śmierci, bo poziom szczerości byłby nie do udźwignięcia dla przyjaciół, a otwartość obyczajowa byłaby nie do zniesienia dla cenzury" - czytamy na stronie Teatru Dramatycznego.

"Przedstawienie Tajnego dziennika Mirona Białoszewskiego w reżyserii Wojciecha Urbańskiego na Scenie Przodownik pokazuje, z jak wybitnym tekstem mamy do czynienia" - pisał w Gazecie Wyborczej Tadeusz Sobolewski przy okazji premiery na Scenie Przodownik.

Bilety w cenie 15 zł można kupić poprzez stronę: https://online.teatrdramatyczny.pl/