Kobieta, której ciało wyłowiono w czwartek z Jeziora Klasztornego w Kartuzach (woj. pomorskie), to zaginiona we wtorek 33-letnia mieszkanka miasta, wokalistka zespołu Obrasqi. Prokuratura poinformowała, że rodzina zmarłej potwierdziła jej tożsamość.

"Rodzina potwierdziła tożsamość kobiety" - przekazała PAP, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

Wcześniej oficer prasowa KPP w Kartuzach sierż. Aldona Domaszk przekazała PAP, że ciało kobiety w Jeziorze Klasztornym namierzył w czwartek ok. godz. 12 operator drona. Wraz z ciałem kobiety wyciągnięto również martwego psa.

Poszukiwania kobiety były prowadzone przez policję i rodzinę od wtorku. Tego dnia, około południa kobieta wyszła z psem na spacer. Jezioro Klasztorne w Kartuzach, w którym znaleziono zwłoki znajduje się niecały kilometr od jej mieszkania.

Prokuratura zapowiedziała, że w piątek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Niewykluczone, że był to nieszczęśliwy wypadek. Sprawę będą wyjaśniali policjanci pod nadzorem prokuratora.

33-latka była wokalistką zespołu Obrasqi. Zespół w mediach społecznościowych umieścił w czwartek czarne zdjęcie, pod którym fani umieszczają wpisy kondolencyjne.(PAP)

autor: Piotr Mirowicz

pm/ jann/