Amerykański wokalista gospel BeBe Winans opublikował wspomnienia o swojej bliskiej przyjaciółce, wielkiej diwie piosenki, Whitney Houston. Polskojęzyczny przekład książki "The Whitney I Knew" trafi do księgarń w lutym 2013 r.

Książka "The Whitney I Knew" nie jest typową biografią. Bebe Winans opowiedział o swojej wieloletniej przyjaźni z Whitney Houston, którą nazywał siostrą. Dzięki niemu wielbiciele talentu piosenkarki będą mogli zajrzeć nie tyle za kulisy jej sławy, co przekroczyć drzwi jej domu. Z kart książki wyłania się obraz kobiety całkowicie oddanej swojej rodzinie- mężowi Bobby'emu Brownowi i ukochanej córce, Bobbi Kristinie. Między linijkami osobistych triumfów piosenkarki przemykają wątki, które ułożyły się w tragiczny finał jej historii. Winans nie ocenia swojej przyjaciółki i jej słabości, skupia się wyłącznie na niemal rodzinnej więzi, jaka ich łączyła. Swoją opowieść muzyk zilustrował bogatym zbiorem fotografii z prywatnych zbiorów - od pierwszego wspólnego zdjęcia z 1985 r. do ostatniego z 2011 r.

Polskojęzyczny przekład "The Whitney I Knew" trafi na półki księgarń w lutym 2013 r. pod szyldem wydawnictwa Anakonda.

Bebe Winans urodził się w 1957 r. w Michigan, Detroit. Wraz z siostrą Cece nagrywał płyty z muzyką gospel od 1984 r. Solową działalność muzyczną rozpoczął w 1997 r. i z powodzeniem kontynuuje ją do dziś. Szerokiej publiczności znany jest z przeboju brytyjskiej grupy Eternal "I Wanna Be The Only One". W 2010 r. wziął udział w nagraniu nowej wersji piosenki "We Are The World".