Były lekarz Michaela Jacksona Conrad Murray ma zamiar napisać książkę, w której dokładnie opisze, co się stało z największą gwiazdą muzyki pop lat 90, która zmarła nagle w swojej posiadłości.

To właśnie Murray został uznany winnym nieumyślnego zabójstwa piosenkarza, poprzez podanie propofolu. Stosowanie tego środka w warunkach domowych jest niedozwolone. Lekarz chce napisać całą prawdę o tym wydarzeniu i odkryć pikantne tajniki z życia Jacksona.

"Doktor Murray większość swojego czasu poświęca pisaniu wspomnień. Będzie można przeczytać historię ostatnich dni życia Jacksona i na pewno wiele osób będzie zdziwiona. Lekarz twierdzi, że wokalista zdradzał mu swoje najbardziej intymne sekrety. Mówił o swojej rodzinie, miłości, procesie" - powiedział przyjaciel lekarza.

Jednocześnie nie brakuje komentarzy, że Murrayowi chodzi wyłącznie o pieniądze, bo doskonale wie, że na takiej publikacji może zarobić fortunę. Nie jest bowiem tajemnicą, że lekarz jest bankrutem i szybko potrzebuje gotówki. Poza tym ma nadzieję, że dzięki temu poprawi swój wizerunek i odzyska prawa do wykonywania zawodu.

Nie ma jednak na razie wydawnictwa, które byłoby zainteresowane wydaniem książki. Manuskrypt nie wzbudza bowiem zaufania.

Michael Jackson zmarł nagle w czerwcu 2009 roku.