Dlaczego Polacy rezygnują z udziału w kulturze? Pieniądze nie są jedynym powodem

Czasami brakuje czasu, kiedy indziej pieniędzy, a czasami jest po prostu za daleko. Z tych powodów Polacy rezygnują z udziału w kulturze -wynika z badania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu "Kultura Dostępna"

Film

żródło: ShutterStock

Badanie przeprowadzone na zlecenie NCK miało wyjaśnić, dlaczego Polacy tak rzadko korzystają z dóbr kultury. "Zdiagnozowane zostały najważniejsze bariery utrudniające Polakom uczestnictwo w kulturze oraz grupy osób, których owe bariery dotyczą w znacznym stopniu. Utrudnienia w korzystaniu z oferty kulturalnej związane są głównie z sytuacją finansową, brakiem chęci partycypacji w wydarzeniach kulturalnych, a także brakami w infrastrukturze, brakiem kompetencji kulturowych oraz ograniczonym dostępem do informacji o pełnym spektrum takich wydarzeń w najbliższej okolicy" - czytamy w komunikacie ministerstwa.

Jakie powody podawali nasi rodacy, którym nie po drodze jest do kina, teatru czy biblioteki? Wyniki diagnozy przeczytacie na kolejnej stronie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!