Tragedia "San Andreas" to nie wszystko. Zobacz najlepsze filmy katastroficzne

Na ekranach kin możemy zobaczyć film "San Andreas", w którym Dwayne Johnson wciela się w ratownika, szukającego swojej córki w Kalifornii pogrążonej w chaosie po trzęsieniu ziemi. Tegoroczne działo Brada PEytona zdobywa przyzwoite recenzje. To dobry moment by przypomnieć sobie klasykę gatunku.

Earthquake

żródło: Inne

"San Andreas" oczywiście nie jest pionierem jeśli chodzi o wstrząsy sejsmiczne na ekranie. Tym Hollywood straszył już w 1974 roku, poprzez film "Trzęsienie Ziemi", gdzie sytuację opanowywał sam Charlton Heston. Miejsce akcji? Jakżeby inaczej. Los Angeles. Tysiące mieszkańców pozostaje bez dachu nad głową. To co zostało z metropolii ogarnia panika i chaos. Heston gra twardego inżyniera. W roli jego żony - Ava Gardner. Gdzieś na ekranie zobaczyć można jeszcze George'a Kennedy'ego jako charyzmatycznego policjanta, który chce wziać sprawy w swoje ręce. Tak trzęsienie ziemi wyglądało na ekranie, zanim do pracy zaprzęgnięto komputery. Polecamy!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!