"Poradnik pozytywnego myślenia" - kandydat do Oscarów na zdjęciach

Bradley Cooper („Jestem Bogiem”), Jennifer Lawrence („Igrzyska śmierci”) oraz Robert De Niro w komedii o miłości, która wywołała wielkie poruszenie krytyki i spekulacje o szansach oscarowych w 2013 roku. Pat Solatano nie jest zwykłym facetem i ma papiery, którymi może to udowodnić. Po ośmiu miesiącach terapii wraca do rodzinnego domu, by zacząć od nowa w ramach filozofii „pozytywnego myślenia”. Jego konsekwentna strategia zmienia się, gdy poznaje intrygującą dziewczynę z sąsiedztwa, Tiffany. Wzajemna niechęć pary ekscentryków przeradza się w niespodziewaną więź, a wszystkie dotychczasowe plany mogą stać się jedynie nieważnymi wspomnieniami.

Chris Tucker w filmie "Poradnik pozytywnego myślenia"

autor: JOJO WHILDENżródło: Materiały Prasowe

Krytyka podkreśla odwagę i smak w podjęciu tematu choroby psychicznej i docenia grę głównej pary aktorskiej. Wychwalano zwłaszcza Jennifer Lawrence. – Film jest tak dobry, że może uchodzić za wspaniałą, dawną klasykę – pisał słynny krytyk Roger Ebert na łamach „Chicago – Sun Times” i nie był w swym entuzjazmie odosobniony. Richard Corliss („The Time”) zwracał uwagę na kapitalne aktorstwo Lawrence, określając ją jako „wyjątkową aktorkę, która do każdej granej przez siebie roli potrafi wnieść dojrzałość i niezwykłą inteligencję”. Z kolei krytyk Chris Sawin („Examiner”) zachwycał się odtwórcą głównej roli męskiej: – To najlepsza rola Bradleya Coopera. Będąc wielbicielem jego zaskakująco zróżnicowanych ról w „Jestem Bogiem” i „Nocnym pociągu z mięsem”, jestem zdumiony, jak doskonale potrafi oddać wszelkie niuanse. Naprawdę wierzymy, że jego bohater mógł przebywać w szpitalu psychiatrycznym. Podkreślano, że film śmiało i inteligentnie łamie schematy komedii romantycznej, podążając w stronę wzruszenia, zrównoważonego cierpkim humorem. A rolę Roberta De Niro dość zgodnie okrzyknięto powrotem aktora do wielkiej artystycznej formy. „Poradnik pozytywnego myślenia” kosztował zaledwie 21 milionów dolarów i już przyniósł ponad 40 milionów wpływów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!