Mija 20 lat od debiutu Rage Against The Machine. Przypominamy historię zespołu

20 lat temu zespół Rage Against The Machine wydał swój debiutancki album.

Rage Against The Machine XX 20th Anniversary

żródło: Materiały Prasowe

Wybuchowy debiut
Najpierw było to jedno z najsłynniejszych reporterskich zdjęć, później stało się jedną z najbardziej rozpoznawalnych okładek muzycznych w historii. Mowa o fotografii buddyjskiego mnicha zrobionej chwilę po tym, jak podpalił się w 1963 roku w Sajgonie na znak protestu przeciwko represyjnej polityce wobec buddystów.
Materiał, który znalazł się na debiucie Rage Against The Machine okraszonym tym zdjęciem, był nie mniej wstrząsający. To 10 ostrych polityczno-społecznych numerów mieszających hardcore z rapem. Główne skrzypce grają tu agresywny wokal Zacka de la Rochy oraz riffy, piski i kakofonie z gitary Toma Morello. Gościnnie na płycie pojawił się gitarzysta Stephen Perkins z Jane;s Addiction i przyszły wokalista Tool Maynard James Keenan.
"Killing in the Name:, "Bullet In The Head", "Know Your Enemy" - m.in. te ikoniczne dla rapcore'u numery znalazły się na "Rage Against The Machine". Później pojawiły się jeszcze trzy albumy grupy. Ostatni aż 12 lat temu i na razie niestety nie ma planów na nowy materiał.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!