Zobacz, za co dodatkowo zapłacisz w (tanich) liniach lotniczych

Tanie linie lotnicze są tanie? Sama cena biletu jest atrakcyjna, ale opłaty które musimy do niego doliczyć skutecznie podnoszą tę cenę nawet kilkukrotnie. Zobacz, z jakimi opłatami musisz się liczyć rezerwując bilet w tanich liniach lotniczych.

Bagaże, walizki

żródło: ShutterStock

Opłata za bagaż – o ile u tradycyjnych przewoźników, przewożenie jednej sztuki bagażu rejestrowanego, czyli takiego, który jest oddawany do luku, jest bezpłatne, o tyle w tanich liniach lotniczych za podróż z każdym bagażem rejestrowanym trzeba zapłacić. I tutaj zaczynają się schody. Tanie linie lotnicze uzależniają bowiem wysokość opłaty za bagaż od wielu czynników, takich jak: długość lotu, miejsce zgłoszenia chęci zabrania ze sobą bagażu, wagi bagażu, a także sezonu w jakim ma się odbyć lot. Wizz Air informuje, że widełki cenowe za przewiezienie bagażu zaczynają się od 68 złotych, kończą się zaś na kwocie nawet 270 złotych. Jeżeli pasażer posiada „duży” bagaż podręczny będzie zmuszony dopłacić kolejne 45 złotych. Mając na uwadze czynniki uzależniające opłatę za bagaż, w Ryanair trzeba będzie zapłacić od 15 do nawet 130 euro!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Artykuły powiązane

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!