Polskie muzea, które można zwiedzić wirtualnie [KULTURA ONLINE]

Słynne obrazy z kolekcji książąt Czartoryskich, ogromne zbiory sztuki polskiej z Muzeum Narodowego w Warszawie, a może salon biedermeierowski Zamku Książąt Sułkowskich w Bielsku-Białej? Wiele polskich muzeów można zwiedzić bez wychodzenia z domu, wirtualnie. Oto siedem propozycji:

Muzeum Historii Żydów Polskich, fot. Wojciech Kryński / Wikimedia Commons. lic. cc-by-sa

żródło: Wikimedia Commons

Muzeum Historii Żydów Polskich

Losy społeczności żydowskiej na ziemiach polskich pokazane są tutaj z szerokiej perspektywy ponad 1000 lat istnienia polskiego państwa. Początki wspólnej polsko-żydowskiej historii sięgają aż X wieku (pierwsze osadnictwo). Przechodząc prze kolejne wieki dochodzimy aż do wieku XX i teraźniejszości. Holokaust i tragedia II wojny światowej nie jest tu centralnym tematem ekspozycji. Poszczególne wystawy pokazują przeplatanie się kultury żydowskiej i polskiej na przestrzeni wielu, wielu wieków.

Link do wirtualnego zwiedzania Muzeum Historii Żydów Polskich >>>

Zobacz także:

Dobre kino dostępne online. Gdzie szukać? >>>

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Tajemnica 😑(2020-06-07 14:18) Zgłoś naruszenie 10

    A co jeśli ktoś oblewa tylko z informatyki, ponieważ nie ma dobrego do tego urządzenia? A co jeśli z niektórych przedmiotów nauczyciele wysyłają tylko zadania i naucz się sam? ... Skoro uczniowie mają się przykładać, to może niektórzy nauczyciele wezmą w końcu się do roboty i zacznął coś wyjaśniać nawet w notatkach, a nie tylko wysyłać zadania i mieć gdzieś czy uczeń się czegoś nauczy tylko aby odesłał... No i co to ma być te wielkie zdalne nauczanie?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!